Поділитися публікацією:

Створення ефективної системи цивільного захисту є пріоритетним завданням для прикарпатських об’єднаних територіальних громад.

Про це заявив начальник управління з питань цивільного захисту ОДАВолодимир Стебницький на семінарі з актуальних питань безпеки в ОТГ, який організовано Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування у Верховині.

«Безпека повинна стати пріоритетним завданням для новоутворених ОТГ, оскільки 30% пожеж трапляються саме у сільській місцевості. Причини, як правило, віддаленість від центрів пожежної охорони», — зазначив Володимир Стебницький.

У цьому контексті управлінець акцентував увагу на особливостях організації заходів цивільного захисту в ОТГ. Зокрема, йшлося про формування планів цивільного захисту та утворення централізованої системи оповіщення у громадах.

Начальник управління ДСНС в області Володимир Чернецький розповів слухачам про проблеми та перспективи діяльності підрозділів місцевої і добровільної пожежної охорони. Він наголосив на необхідності створення Центрів безпеки громадян. За його словами, вже з початку цього року такими підрозділами в області було ліквідовано більше 50 пожеж.

«Такі центри виконуватимуть цілий ряд робіт. Це не тільки гасіння пожеж, але й локалізація й інших загроз, зокрема, попередження та ліквідації наслідків повеней, підтоплень тощо», — резюмував він.

Головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Мирон Матейко розповів про особливості надання екстреної медичної допомоги населенню ОТГ, а Олег Йосипів, в.о заступника начальника Національної поліції в області, -про організацію забезпечення публічного порядку, шляхом створення поліцейських станцій у громадах.

Своєю чергою, голова Верховинської райдержадміністрації Олег Лютий відзначив важливість проведення тематичного семінару. На його переконання, питання безпеки людей стосуються не тільки ОТГ, а й цілого населення області.


Поділитися публікацією:
Теги: