Поділитися публікацією:

На Верховинщині активісти б’ють на сполох – кілька тижнів тому у руслі Чорного Черемошу розпочалися берегоукріплювальні роботи, пише Бліц-інфо

Активісти кажуть, що річка має статус охоронної зони, а роботи ведуться із порушенням процедури. На їхню думку це загрожує знищенням порогів на цій ділянці річки, яку туристи використовують для рафтингу.

За словами співорганізатора “ЧеремошФест” Андрія Мельничука, наприкінці травня на порозі “Гучки” почала працювати важка техніка. Зокрема, під лівий беріг накидали річкове каміння. А це у свою чергу звузило русло річки.

“Ми почали спостерігати техніку, яка почала змінювати русло. Донедавна ця ділянка була найпривабливішою для туристів. Але для того, щоб розширити дорогу можна залізти у схил, а не чіпати річку”, – впевнений Андрій.

Роботами займається ТзОВ “ПМК-77”, яке пов’язують з колишнім скандальним керівником парку «Гуцульщана» Василем Пророчуком.

Представник фірми-виконавця Михайло Бойко запевняє, що все законно і без порушень. На підтвердження своїх слів показує журналістам документи. За словами виконроба, проект на виконання робіт розробило Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів.

“Нам би не дали декларацію про початок робіт, якби проект не пройшов всі інстанції та не було всіх документів”, – зазначає Бойко.

Виконроб запевняє, що тимчасово відгородили частину річки, аби можна було проводити берегоукріплювальні роботи. Після завершення вода знову піде своїм руслом. За його словами, проводити берегоукріплювальні роботи з дороги немає можливості, адже в цій частині вона наскільки вузька, що неможливо роз’їхатись двом автомобілям.

Сільський голова села Бистрець Микола Сімчак каже, що замовником робіт виступає їхня сільрада. Гроші йдуть з екологічного фонду.

“Перед початком робіт ми проводили громадські слухання, спочатку у районі, а потім ще й у нашому селі. Щоправда, повідомлення про них у друкованих ЗМІ не було”, – зауважує Сімчак.

Сімчак вважає проблему вигаданою і нарікає, що від зеленого туризму сільський бюджет не отримує жодних надходжень. Водночас рафтери залишають за собою тільки сміття, яке потім їм приходиться вивозити.

У свою чергу активісти обіцяють й надалі слідкувати за роботами на Чорному Черемоші, аби берегоукріплення не зруйнувало привабливості гірської річки.

Відео- UA: Карпати


Поділитися публікацією: