Поділитися публікацією:

Без води і світла може залишитись значна частина Івано-Франківська, жоден літак не злетить і не зможе сісти у міському аеропорту. А все тому, що ПрАТ “Івано-Франківський арматурний завод” довів підстанцію, яка перебуває на його балансі, до критичного стану та заборгував за світло майже 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє прес-служба АТ “Прикарпаттяобленерго”, пише Вільне.ІНФО з посиланням на КУРС.

За даними енергетиків, на підстанції “Арматурний завод” виявили ряд серйозних дефектів, які, якщо їх негайно не усунути, незворотньо призведуть до аварійних вимкнень. На сьогодні в роботі залишається лише один трансформатор, теж з дефектами. Відповідного кваліфікованого персоналу, щоб ліквідувати несправності, на заводі немає. Все це пришвидшує знос обладнання, робить підстанцію чутливою до зовнішніх впливів, що в рази посилює ризик виникнення серйозних аварій.

В енергопостачальній компанії повідомляють, що, окрім самого заводу, від підстанції також здійснюється електропостачання таких стратегічних споживачів, як Міжнародний аеропорт “Івано-Франківськ”, КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат”, військової частини № 1349 і близько 5 тисяч мешканців міста.

Якщо на підстанції “Арматурний завод” станеться аварія – всі вони в один момент залишаться без електроенергії, робота підприємств повністю зупиниться. КП “Івано-Франківськводоекотехпром” обслуговує близько 253 тисяч споживачів, які можуть залишитись без води. Міжнародний аеропорт “Івано-Франківськ” не зможе прийняти щоденні рейси, один із яких міжнародний. ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат” зазнає суттєвих фінансових втрат.

Підстанція знаходиться на балансі та на території ПрАТ “Івано-Франківський арматурний завод”, тому обслуговує її персонал заводу. Спеціалістів-енергетиків обленерго на територію підстанції не допускають навіть для проведення ремонту, очевидно, побоюючись, що завод від’єднають від мережі за тримісячний борг.

У компанії повідомляють, що завод заборгував за електроенергію майже 1,5 мільйона гривень. Підприємство систематично боргує за світло протягом 2017-2018 років. Численні переговори про дотримання термінів і розмірів оплати за спожиту електроенергію, гарантійні листи щодо оплати результатів не дають – борг росте.

Не дають результатів також звернення енергетиків до заводу з проханням ліквідувати пошкодження на підстанції – звернення залишаються без розгляду та відповіді. АТ “Прикарпаттяобленерго” направило листи представникам органів влади та наглядових органів з проханням допомогти змінити ситуацію, що склалась.

У компанії не втрачають надію, що керівництво ПАТ “Івано-Франківський арматурний завод” здійснить всі необхідні заходи щодо негайного погашення заборгованості та ремонту на підстанції. Фахівці обленерго в свою чергу заявляють про готовність йти на розумні компроміси у питанні оплати заборгованості, а також до співпраці щодо обслуговування підстанції, якщо персонал заводу самостійно не зможе забезпечити надійний та якісний ремонт обладнання.

Фото ілюстративне


Поділитися публікацією: