Поділитися публікацією:

Івано-Франківський рибоохоронний патруль притягнув винних посадових осіб підприємства до відповідальності за отруєння річки та загибель риби у ріці Кам’янка на Калущині.

В результаті підприємством було вжито заходів для недопущення в подальшому забруднення річки стоками свого виробництва та сплачено збитки у розмірі 13 345 грн. Кошти нараховано до місцевого бюджету,пише КУРС

Нагадаємо, наприкінці квітня сталась загибель риби в річці через аварійний прорив труби з фекаліями біля підприємства, що займається вирощуванням свиней. Інцидент стався на території Верхнянської сільської об’єднаної територіальної громади Калуського району.

На місце події під керівництвом начальника Івано-Франківського рибоохоронного патруля Руслана Чорненького виїхала комісія. До її складу входили представники рибоохоронного патруля, Держекоінспекції, Калуського районного Управління та Калуської міжрайонної державної лабораторії Держспоживслужби, Калуського міськрайонного відділу Управління ДСНС, Верхнянської ОТГ та працівники самого підприємства.

В результаті обстеження дійшли висновку, що площа ураження річки становила 1200 м кв. Розрахована кількість загиблих біоресурсів склала: 27 екз. щук, 5 екз. пліток та 37 екз. пічкурів. Розрахована кількість втраченого потомства загиблих риб становила: 105 екз. щук, 20 екз. пліток та 24 екз. пічкурів.

Збитки, завдані рибним запасам, становлять 13 345 грн. За фактом загибелі риби було складено відповідний акт.

Наголошуємо, у відомстві функціонує цілодобова телефонна “гаряча лінія”: (097) 392-72-80. Тому якщо ви помітили факти забруднення водойм – обов’язково повідомляйте за вказаним номером телефону.

Довідково: Збитки водним живим ресурсам, заподіяні внаслідок забруднення водойми, розраховуються як прямі, так і від втрати потомства. Розрахунки виконуються окремо для кожного виду риб. Прямі збитки розраховуються за кількістю загиблої риби, молоді на одиницю площі ураження, її середньої ваги та площі негативного впливу на гідробіонтів. Розрахунок збитків від втрати потомства здійснюється за такими критеріями: розрахована кількість загиблої риби, плодючість самок, кратність нересту, коефіцієнт промислового повернення і середня вага риби.


Поділитися публікацією: