Поділитися публікацією:

Завершилась основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Сьогодні учасники можуть ознайомитися з результатами тестування, картками результатів і скан-копіями бланків відповідей з усіх предметів на своїх інформаційних сторінках. Підведемо перші підсумки ЗНО-2018.

В Івано-Франківську пунктами тестування 2018 року  працювали 18 закладів, з них – 12 загальноосвітніх навчальних закладів, 3 коледжі та 3 заклади професійно-технічної освіти. пише Фіртка

У травні проведено ДПА/ЗНО з української мови та літератури (24.05), математики (22.05), німецької та французької мов (29.05). На всіх пунктах тестування міста були створені безпечні умови проведення ЗНО згідно з чинним законодавством: охорона представниками національної поліції, медична допомога, перевірка закладів працівниками МНС, підготовлений педагогічний персонал. У період з 01 червня по 13 червня 2018 року відбулося ЗНО з  англійської мови, історії України, біології, географії, фізики, хімії для майбутніх абітурієнтів з м.Івано-Франківська, м.Бурштина, м.Яремче та Богородчанського, Галицького, Надвірнянського, Рогатинського, Тисменицького, Тлумацького районів на базі  ЗНЗ м.Івано-Франківська. На ЗНО з німецької та французької мов, фізики та хімії Івано-Франківську проходили тестування учасники з усіх населених пунктів області.

На базі ЗШЛ №23 працював пункт перевірки тестових завдань із розгорнутою відповіддю з української мови та літератури,  англійської мови та математики.

Слід відзначити, що частина записів на дисках для аудіювання з англійської мови викликали скарги учасників тестування. Водночас за висновками Українського центру оцінювання якості освіти системних проблем, які б могли розглядатися як критичні для визначення результатів учасників тестування, не виявлено.

При проходженні ЗНО на території Івано-Франківська найбільше учасників з’явилося на тестування з української мови та літератури – 4336 з 4441 зареєстрованих учасників (явка–98%).

На другому місці за чисельністю – історія України – 1260 з 1403 учасників(явка–90%), на третьому англійська мова  – 1237 з 1329 учасників(явка–93%), на четвертому – географія – 965 з 1042 учасників(явка–93%). Менш популярними для майбутніх абітурієнтів стали фізика (670 з 755 учасників, явка–89%)  і хімія (740 з 826 учасників, явка–90%).

Всього у Івано-Франківську впродовж основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбулося 11369 тестувань із 12143 зареєстрованих учасниками, тобто явка в середньому становила 94%. Для проведення всіх тестувань основної сесії всього було залучено  2120 педагогічних працівників.

Процедуру ЗНО-2018 цього року вперше не відслідковували громадські спостерігачі на жодному тестуванні. За рішенням Українського центру оцінювання якості освіти на тестуваннях застосовувалися металодетектори.

Найкраще учасники ЗНО-2018 справилися з завданнями з біології та хімії, а найскладнішими виявилися завдання з математики, фізики та німецької мови. Для осіб, які з об’єктивних причин не змогли взяти участь в основному тестуванні, буде проведена додаткова сесія з 2 до 13 липня 2018 року.

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату тестування учасник зовнішнього незалежного оцінювання може подати апеляційну заяву в письмовій формі до Українського центру оцінювання якості освіти.

Апеляційні заяви щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, географії, фізики та хімії можна подавати протягом 5 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів ЗНО з певного навчального предмета, ураховуючи день оголошення (до 25 червня включно).

Інформаційну картку зі своєї інформаційної сторінки учасники зможуть роздрукувати з 22 червня. Цей документ, у якому вказано результати ЗНО з усіх предметів, є додатком до сертифіката ЗНО і подається до приймальних комісій під час вступу.


Поділитися публікацією:
Теги: