Поділитися публікацією:

Від імені деяких закладів охорони здоров’я розповсюджують неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, зможуть отримувати лише невідкладну допомогу.

“Це неправда”, – заявила у соцмережі Фейсбук міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

Одна зі змін, які дає трансформація системи охорони здоров’я, це скасування “обязаловки” та зняття бар’єрів в отриманні якісної медичної допомоги, а не навпаки. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України. Забезпечення цього права, безумовно, передбачено в період трансформації системи охорони здоров’я, зазначила міністр.

До 2019 року, коли заклади первинки переходитимуть на нову модель фінансування, вони отримуватимуть кошти за всіх пацієнтів – і тих, які підписали декларації з їхніми лікарями, і тих, які ще не обрали свого лікаря, але звернулися до них за медичними послугами, пояснила Уляна Супрун. Відтак не мають права відмовляти у медичній допомозі тим, хто до 1 липня цього року не уклав декларацію з лікарем.

Фінансування, за словами Супрун, у перехідний період відбуватиметься за кількома механізмами:

– Для медзакладів, які увійшли в першу хвилю змін і уклали договори з НСЗУ, гроші почнуть “ходити за пацієнтом”. Оплата здійснюватиметься за базовим тарифом 370 грн за кожну людину, що підписала декларацію, + вікові коефіцієнти (в чотири рази більше за дитину, вдвічі більше за літніх людей тощо).

Додатково вони отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

– Медзаклади, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Наша мета – всі до одного заклади первинної допомоги повинні мати договори з НСЗУ до кінця року.

“Обирайте своїх лікарів спокійно, виважено, проте також не затягуйте вибір лікаря до кінця року, адже це передусім питання вашого здоров’я та здоров’я сім’ї. І дайте нам знати, якщо бачите подібні маніпуляції”, – звернулася до українців у мережі міністр МОЗ України.

 


Поділитися публікацією: