Поділитися публікацією:

На Прикарпатті з травня по вересень триває операція “Мак”, у рамках якої поліція виявляє та знищує незаконні посіви наркотичних рослин.

Так, днями правоохоронці задокументували декілька фактів незаконних посівів. Одне із найбільших насаджень маку виявили на земельній ділянці 48-річного жителя Тлумацького району – 402 рослини снодійного маку, інформує СК ГУНП в Івано-Франківській області.

Крім того, на території господарств, що в Калуському районі, дільничні офіцери поліції виявили та вилучили загалом близько 463 рослин снодійного маку, які мешканці району вирощували на власних присадибних ділянках.

Незаконно вирощувані рослини вилучили та направили на дослідження.

За цими фактами розпочаті кримінальні провадження, передбачені ч.1 ст. 310 (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин) Кримінального Кодексу України.

Правоохоронці нагадують, що згідно із статтею 310 Кримінального кодексу України за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин, конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин передбачена відповідальність у виді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

А вже за незаконний посів або вирощування снодійного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин передбачено покарання – позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Тож поліція звертається до громадян усвідомити відповідальність за цей вид порушення і самостійно знищити понаднормові посіви, щоб не потрапити у конфлікт із законом. Своїми попереджувальними діями можна уникнути як адміністративної, так і кримінальної відповідальності!


Поділитися публікацією: