Поділитися публікацією:

22 червня на телеканалі UA: КАРПАТИ у програмі “Звіти. Наживо” заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Олександр Голод повідомив, що з 1 січня 2018 року мережу автомобільних доріг місцевого значення (3117 кілометрів) передано на баланс Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

У першому півріччі цього року, відповідно до розпорядження, Служба ще виконувала функції замовника робіт. З 1 липня цим займатиметься Івано-Франківська ОДА.

У прямому ефірі «Звітів. Наживо» заступник начальника Служби автомобільних доріг розповів і про те, що цього року вперше запрацював Дорожній фонд, з якого братимуться кошти на ремонт дороги. Це означає, що у 2018 році половина коштів з акцизів на пальне піде на дороги. Наступного року – 75%. У 2020 році всі 100% надходжень від 5 податків підуть на поповнення Дорожнього фонду.

Щодо напруженої ситуації у Болехові, де люди знову хочуть виходити на блокування дороги Болехів – Козаківка 28 червня, як і попереджали, Олександр Голод прокоментував: «Перших 1,8 кілометрів шляху перебувають у комунальній власності Болехівської міської ради, тож вони мають бути відремонтовані за місцеві кошти. Самі ж акції перекриття є правом жителів, але вони створюють незручності і для них, і для цілого регіону. Кошти субвенції прописані в держбюджеті і точково додати Івано-Франківській області неможливо, хіба що вносити зміни до держбюджету або, якщо було б перевиконання. Отож треба виходити з того ресурсу, що є».

Протягом ефіру зачепили і таке болюче питання, як контрольні автомобільні ваги на відремонтованих дорогах.

«У нас в області є 3 пересувних вагових пости у розпорядженні «Укртрансбезпеки». Вони виїжджають, важать, згодом залишають пости. Можна побачити, скільки на об’їзній в Галичі стоїть фур, які не хочуть проходити контроль. Їх ніхто не зобов’яже туди заїхати. Водії замкнули автомобілі і пішли. «Укртрансбезпека» не буде чергувати там цілодобово. Потрібні законодавчі зміни, збільшувати штраф за перевантаження великовагових ТЗ та впроваджувати технології, де зважування безконтактне, вмонтоване в дорогу», – розповідає заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Олександр Голод.

Нагадаємо, “Звіти. Наживо” – всеукраїнський проект команди UA: Суспільне мовлення та Громадського руху “Чесно”. Під час прямого ефіру на телеканалі UA:КАРПАТИ міські та обласні посадовці, а також голови ОТГ звітуватимуть громаді про результати своєї роботи, відповідаючи на запитання експертів, журналістів і глядачів.

Додамо, інтерактивні звіти відбуватимуться щомісяця впродовж року. Формат програми – 52 хвилини інтерактивного інтерв’ю. Теми проекту запланували відповідно до сезону та актуальності.


Нагадаємо, з 1 червня мешканці селища Делятин і навколишніх сіл заблокували трасу Н-09 Львів-Мукачево, вимагаючи давно обіцяного ремонту дороги Делятин-Яблунів.  Дорога Яблунів-Делятин – єдина транспортна артерія, що з’єднує селище Делятин та села Заріччя, Чорний Потік, Білі Ослави, Чорні Ослави.

Капітальний ремонт вказаної дороги (крім невеликих ділянок в селі Заріччя та в напрямку села Білі Ослави, що були відремонтовані у 2015 та 2016 роках) не проводився декілька десятків років, внаслідок чого дорожнє покриття вщент зруйноване, утворились глибокі та великі вибоїни, ями. Такий стан дороги створює небезпеку для життя та здоров’я місцевих мешканців, які по ній щодня пересуваються до місця роботи та навчання.


Поділитися публікацією: