Поділитися публікацією:

Нацбанк припиняє карбувати дрібні монети – він дозволив продавцям не давати покупцям решту.

Наприклад, якщо людина купуватимете морозиво за 4 гривні 70 копійок, а продавець не матиме 30 копійок решти, то морозиво коштуватиме покупцю саме 5 гривень, а не 4 гривні 70 копійок, як написано на ціннику, йдеться на сайті новин 24 каналу.

Станом на початок 2018 року українці мали у користуванні 60 мільйонів банківських карток – тобто, по кілька у кожного. Рівень розрахунків саме картками, а не готівкою, в торговельних мережах давно перевищив 50 відсотків.

Це дійсно зручно – не потрібно носити у кишенях готівку чи очікувати решту від продавців. Раніше часто у день зарплатні люди вишиковувалися перед банкоматом й знімали з картки усе до копійки. Тепер острах перед “пластиком” минув – картками користуються і школярі, і пенсіонери. Утім, залишилися і консерватори чи просто необізнані, котрі й далі полюбляють готівку. Саме для таких людей ця новина буде сумною.

В Україні хочуть позбутися монет дрібного номіналу. У магазинах їх приймають неохоче, а решту у кілька копійок не завжди забирають і самі покупці. Тож це питання в країні намагаються врегулювати. Вже з першого липня запрацює система округлення суми в чеку. Округлюватимуть кінцеву суму: все, що менш як 5 копійок – у бік зменшення, а те, що у межах 5-9 – у бік збільшення. Для прикладу: замість 52 копійок доведеться віддати 50, а замість 57 – 60.

Нововведення – ініціатива Національного банку України. Метою є прибрати з обігу монети дрібних номіналів. Йдеться про номінали 1, 2, 5 та 25 копійок. Але запевняють, що округлюватимуть лише у межах десяти, тож гаманці українців сильно постраждати не мають. У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

Постанова НБУ мала б спростити розрахунки, натомість посіяла паніку серед підприємців. Вони побоюються, що через округлення виникнуть проблеми із податковою.


Поділитися публікацією: