Поділитися публікацією:

У понеділок, 10 листопада до Івано-Франківська доставили першу партію пакунків від Уряду.

Як розповів кореспондентці Бліц-Інфо директор департаменту соцполітики МВК Василь Семанюк, наразі так званих бебі-боксів від Гройсмана привезлитільки 462. Їх одразу почали роздавати батькам немовлят, які народилися у вересні-жовтні цього року.

За словами чиновника, до їхнього департаменту надійшло близько 600 заяв від матерів, які мають отримати таку державну допомогу. Відтак, обіцяє посадовець, за кілька днів мають довезти потрібну кількість.

Слід зазначити, відучора в департаменті почали телефонувати батькам малюків, аби прийшли за пакунком. Наразі вдалось видати вже 80 боксів.

«Ми розпаковуємо пакунки у присутності батьків. Вони дивляться, чи є все наявне зі списку і тоді підписуються два акти. Наразі якогось негативу з боку батьків не було, адже добре роздивитись на місці всі речі неможливо. Якщо люди будуть оперативно зголошуватись, то  ми їх швидко роздамо.Надалі пакунки плануюємо видавати і у пологових будинках”, – запевняє посадовець.

До словами, у мерії кажуть, що вартість пакунка нижча анонсованої Урядом ціни.

«Як мені відомо, вартість пакунка близько 3 200 – 3 300 гривень. Це через те, що всі товари купували оптово через аукціон, тож їхня вартість вийшла нижча. Якщо ж б купувати у роздріб, то їхня ціна була би трохи більше 4 тисяч», – акцентує керівник департаменту соцполітики.

Треба наголосити, що батьки отримати гроші замість пакунку не можуть, бо це не передбачено законодавством.

Франківку Наталію Федірчик кореспондентка Бліц-Інфо зустріла у департаменті. Жінка каже, що її сину пішов вже четвертий місяць, однак обіцяний державою пакунок отримала тільки зараз.

«Наш хлопчик вже виріс з цих підгузків та памперсів, тож що тепер з ними робити й не знаю. З того, що вдалось побачити можу сказати, що речі якісні», – зауважує франківка.

Зауважимо, у франківській мерії вирішили не дублювати функцію держави, тож з нового року планують не видавати бебі-бокси соціально-незахищеним і багатодітним сім’ям. Замість них вручатимуть сертифікати, аби батьки самі вирішили, які речі їм потрібні.

Нагадаємо, під час засідання уряду у травні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував, що з 1 вересня українські сім’ї після народження дитини отримуватимуть від держави бебі-бокс (постанова Кабміну №427 від 30.05.2018 р).  Вміст пакунків для новонароджених розроблявся Мінсоцполітики спільно з МОЗ, недержавними організаціями, які є представляють батьківську спільноту України, а також дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. До пакунка входить набір із двадцяти п’яти необхідних речей для новонароджених, а його вартість анонсувалась у 5 тисяч гривень.

 


Поділитися публікацією: