Поділитися публікацією:

За минулу добу від переохолодження та обморожень постраждали 13 українців – сім в Донецькій області і по одному в Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Черкаській, Чернігівській областях і місті Києві.

Про це повідомляється на сайті Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

12 із них госпіталізовано, інформують центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України. Нагадуємо про основні правила поведінки, які захистять від переохолодження і обморожень.

Правило №1 –  в холодну погоду – ніякого алкоголю! Адже відчуття тепла при його вживанні оманливе. Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, тож прилив крові викликає відчуття тепла.  Втрата тепла з поверхні шкіри, кінцівок на холоді відбувається швидко, а загальна температура тіла знижується.

Особливо обережними треба бути людям, які мають сердцево-судинні захворювання.

Основні правила поведінки у холод:

– ніякого алкоголю і куріння;

– ситість: не виходьте з дому голодними, а якщо змерзли – з’їжте щось і пийте достатньо рідини;

– багатошаровість одягу і “ні” тісному взуттю;

– рукавички, шапка, шарф, піднятий комір – обов’язково, вони захистять відкриті ділянки шкіри від холоду;

– актив: щоби зігрітися, рухайте руками, пальцями ніг, але уникайте перевтоми, бо коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше;

– кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.

Щоби уникнути контактного обмороження, не торкайтесь металу руками або язиком і будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі.

І найголовніше: стежте за прогнозом погоди і не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10, уникайте подорожей на далекі відстані, дбайте, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.

Нагадаємо, Прибирання снігу та оголошення: франківська інспекція з благоустрою за тиждень склала 56 протоколів


Поділитися публікацією: