Поділитися публікацією:

Сьогодні, 21 грудня, в Івано-Франківську відбувається друге пленарне засідання 26-ї сесії обласної ради.

Одним із питань, які розглянули депутати, стала регіональна цільова програма енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2019-2020 роки. Жанна Табанець, директорка департаменту економрозвитку, промисловості та інфраструктури ОДА, пояснила суть документу.

“Фізичним особам компенсовуватиметься 5% від суми кредиту, але не більше 2000 гривень. А для ОСББ та ЖБК це буде також 5%, але сума вже більша – 10 000 гривень. Також передбачено співфінансування з міських, районних та сільських бюджетів”, – пояснила Жанна Табанець.

Розроблення ефективних заходів з енергозбереження та зменшення обсягів використання паливно-енергетичних ресурсів населенням визначено як один з пріоритетних напрямків розвитку області.

“Найбільшими споживачами енергії (понад 40 % ресурсу) є будинки усіх типів, а потенціал економії в них електроенергії становить близько 50-65 % та теплової енергії – близько 50 %. Загалом потенціал підвищення ефективності використання енергоресурсів у житловому секторі оцінюється у 55 %”, – йдеться у програмі.

Основні обсяги споживання пов’язані з опаленням будинків для компенсації теплових втрат через вікна, стіни, дах, підлогу та за рахунок вентиляції. Враховуючи загальну кількість будинків і споруд та питомі витрати енергії на їх теплозабезпечення, необхідно приділяти велику увагу теплоізоляції та енергозбереженню.

Депутати проголосували “за” таке рішення.


Поділитися публікацією: