Поділитися публікацією:

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ повідомили, що розробили нові державні будівельні норми, якими забороняється розміщувати індивідуальні газові котли з відкритими та закритими камерами згорання у нових квартирах.

Водночас, дозволяється розміщувати газові котли у будинках до трьох поверхів. Сумарна потужність таких котлів не повинна перевищувати 30 кіловат.

«В приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається встановлення лише теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт, при цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я», — повідомив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Раніше розміщення газових котлів у квартирах та приміщеннях ніяким чином не регулювалось, а самої заборони не існувало.

Зранку 14 грудня у житловому будинку Фастова, що на Київщині, вибух зруйнував три поверхи з п’яти. Попередньою причиною назвали витік газу. Пізніше у «Київоблгазі» заявили, що не знайшли слідів вибуху газу. Розслідувати вибух у Фастові буде комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Унаслідок вибуху дві людини загинули та одна постраждала.

Вибух пошкодив 27 квартир, їхніх мешканців пообіцяли розселити у лікарнях. Згодом місцева влада повідомила, що 17 сімей потребують термінової оренди житла.

Вибух поліція розслідує за статтею про порушення вимог пожежної безпеки. Правоохоронці призначили низку експертиз та почали опитувати свідків.

Також Кабмін скасував необхідність отримання дозволу для перепланування квартири чи офісу.


Поділитися публікацією: