Поділитися публікацією:

Змерзлі та шоковані. Це про пасажирів “Укрзалізниці”, що необачно вирішили відпочити в Карпатах. Багато тамтешніх вокзалів не опалюються або й узагалі зачинені. А туалети краще оминати десятою дорогою.

Про це йдеться у відео телеканалу Інтер.

Курортне село Микуличин. Щороку сюди з’їжджаються тисячі туристів. Найбільше зимою – розказує місцевий таксист Богдан.

“Приїхав, може щось повезе. Може не повезе. Зараз має бути Київ- Ворохта”, – говорить Богдан, таксист.

Перше, що бачать туристи на пероні, – ось цю занедбану будівлю, яку і вокзалом назвати важко.

“Казати так як я думаю? Ну якщо чесно очікувалося чогось ліпшого. Тому що це таке визначне місце. А вокзал, ну жахливо”, – говорить Надія, туристка зі Львова.

Та справжнє жахіття – починається всередині. Замість звичних вбиралень тут допотопні туалети з дірками в підлозі. Страшенний сморід і антисанітарія.

Це зал очікування на залізничній станції в Микуличині. У невеликій кімнаті є кілька десятків старих ще радянських залізних крісел. В центрі буржуйка, яка вже давно не опалюється. Чекати тут на потяг пасажири не хочуть. Всередині холодніше, ніж надворі. Приміщення не опалюється навіть у найсильніші морози.

А ось ця захаращена, обдерта будівля – візитівка ще одного відомого прикарпатського села Татарова. Уже четвертий рік поспіль станція зачинена. Хоча щодня тут зупиняються десятки потягів – не тільки місцевого, а й регіонального сполучення. Серед маршрутних напрямів – Київ, Львів, Кременчук, Одеса…

“Сподівалися побачити читала що це дуже історична давня будівля тисяча вісімсот якось там року відкритий. Що буде цікаво подивитися можливо якась архітектурна пам’ятка. Або хоча б можна було десь дітям сховатися”, – говорить Оксана, туристка з Києва.

Часто подорожують з маленькими дітьми. На потяг доводиться чекати просто неба.

“Негде ни посидеть, ни отдохнуть, ни согреться. Мы сейчас замерзнем пока дождемся поезда. Страшно и ужасно. Ужасно”, – говорить Ірина Харламова, туристка з Чернігова.

Найбільша проблема – скаржаться пасажири – відсутність на вокзалі облаштованих вбиралень. У ті, що є – заходити не ризикують.

Будівлі вокзалів на балансі Львівської залізниці. Станцію у Татарові – частково відремонтували кілька років тому, після численних прохань місцевої влади. І одразу ж зачинили не вигідно утримувати.

З цієї ж причини за останні вісім років тільки на Прикарпатті та Закарпатті Львівська залізниця закрила чотирнадцять станцій. А ті, що залишилися, реорганізували: майже половина з них тепер без кас продажу квитків, ще сорок – не мають залів очікування.


Поділитися публікацією: