Поділитися публікацією:

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор Департаменту соціальної політики ІФ ОДА Володимир Корженьовський, передає Фіртка.

«Видано більше ніж три тисячі «пакунків малюка». Всім, хто народив з вересня по грудень. Решта – роздані по пологових будинках», – говорить В.Корженьовський.

За словами посадовця, через внесені зміни до законодавчих актів, пакунки будуть видаватися не при виписці, а при народженні дитини, відразу.

Нагадаємо, що бебі-бокси або пакунки малюка – це одноразова допомога на кожного новонародженого, ухвалена урядом з метою збільшити народжуваність в Україні.

Це коробка, яка міститиме необхідні для малюка речі (пелюшки, підгузки, чоловічки, ковдри тощо). Такі бокси зможуть отримувати п’ять категорій сімей, які зареєстровані в Івано-Франківську. Зокрема, це для дітей, які народились в сім’ях учасників АТО, коли народилася двійня, трійня, коли в сім’ї є п’ятеро і більше дітей. Крім того такі бокси отримуватимуть молоді сім’ї, де обоє батьків студенти до 21 року.

Видачу бебі-боксів мали розпочати з 1 вересня, але на ділі видавати українкам пакунки почали лише з середини вересня. Наприкінці літа уряд вніс зміни у відповідну постанову: прописали, що бебі-бокси видаватимуть не пізніше 30 днів від народження.


Довідка Фіртки:

У 1939 році фінський уряд почав унікальну традицію. Всім вагітним жінкам видавали коробку з набором найнеобхіднішого на перший час одягу для дитини, постільною білизною та іграшками, а сама коробка використовувалась як дитяче ліжечко. Сенс всього цього – дати дітям однакові стартові позиції в житті незалежно від статусу їх батьків.


Поділитися публікацією: