Поділитися публікацією:

У середу, 2 січня самку чорного лелеки з українським кільцем спостерігали у Греції на острові Лесбос.

Але особливої різдвяності історії додає те, що цей птах народжений у 2017 році в Київський зоологічний парк загальнодержавного значення, в рамках програми розведення чорного лелеки в неволі.

У 2018 році, разом із двома іншими, лелека був переданий до Центру реабілітації диких тварин Галицького НПП Eco-Halych: Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи, де впродовж півтора місяця їх навчали самостійно харчуватися. На початку серпня птахи були закільцьовані і випущені на р. Лімниця у Галицькому НПП.

“Один птах повернувся до реабілітаційного центру, а про долю двох інших нам нічого не було відомо до сьогодні. Те що ця самка дісталася Греції, беззаперечно свідчить про те, що чорні лелеки розведені у неволі і правильно підготовлені до дикого життя мають дуже великі шанси успішно здійснити міграцію. Ми дуже сподіваємося на їхнє повернення додому через кілька років на гніздування. Ця історія стала можливою завдяки високому професіоналізму і ентузіазму наших колег-орнітологів Олександра Панчука, наукового співробітника Київського зоопарку і заступника директора з наукової роботи Галицького НПП Володимира Бучка”, – йдеться у дописі State Museum of Natural History (Lviv).


Поділитися публікацією: