Поділитися публікацією:

Сьогодні, 5 січня, у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу для Православної церкви України.

Вселенський Патріарх підписав документ після урочистої молитви у Патріаршому Храмі Святого Георгія, інформує ТСН.

Там зараз також Українська делегація прибула до Стамбула для отримання Томосу перебуває українська делегація на чолі з Петром Порошенком.

Напередодні ієромонах Лука, іконописець і каліграф, привіз до Константинополя (Стамбула — ред.)

До Вселенського патріарха доставили текст-оригінал Томосу про надання автокефалії текст-оригінал Томосу про надання автокефалії Православній Церкві України. Текст каліграфічно оформлений на пергаменті.

Саме цей Томос буде вручено Предстоятелю ПЦУ Митрополиту Київському Епіфанію 6 січня 2019 року після Божественної літургії в Константинополі.

Під час різдвяного богослужіння 7 січня у Софії Київській буде виставлено для загального огляду Томос про надання українській церкві автокефалії.

 

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Україні Історичний момент. Головні заяви та реакція на надання Томосу Православній церкві України відбулася історична подія – на Об’єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення про створення єдиної Помісної церкви – Православної церкви України – й обрали її предстоятеля – митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату.

6 січня у Константинополі він офіційно отримає Томос про автокефалію.

Після Собору і створення ПЦУ місцеві парафії як Київського, так і Московського патріархату почали приєднуватися до помісної церкви. Так, низка парафій у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій та інших областях добровільно перейшла до Православної церкви України.

 


Поділитися публікацією:
Теги: