Поділитися публікацією:

У Коломиї обрали страву міста і готуються до гастрофестивалю

Конкурс «Смачна візитівка» покликаний віднайти автентичну страву, яка буде коронним блюдом нашого міста. За словами першого заступника міського голови Володимира Григорука основна ідея конкурсу полягала у створенні кулінарного бренду Коломиї, адже для туристів важливо не тільки цікаво провести час, але й скуштувати щось особливе.

Серед претендентів – три заклади громадського харчування: кафе «Geneza», ресторан сімейного типу «Villa Famalia» та колиба «У вуйка Василя».

Учасникам пропонувалося зробити страву з урахуванням наших етнічних традицій і підсилити її легендою. Легенда мала пояснити, чому ця страва представляє наше місто, як з’явилася.

До конкурсу було представлено 4 страви: «Geneza» запропонувала банош в беконі з бриндзою під назвою «Коломийська традиція», а також зупу з буряковим тістом, «Villa Famalia» – начинку із томленим м’ясом, а колиба «У вуйка Василя» – вже традиційну для їхнього меню зупу по-коломиськи та печеню по-домашньому.

Журі у складі першого заступника міського голови
Володимира Григорука, представників відділу економіки та інвестиційного розвитку, начальниці управління культури Уляни Мандрусяк та відомого краєзнавця Василя Нагірного одностайно обрало переможцем начинку від «Villa Famalia». Переможці отримали 5 тис. грн. премії.

Секрети приготування коломийської начинки розповіла Любов Станіславська, директор ресторану сімейного типу «Villa Familia»
«До страв, які ми подавали на конкурс були особливі вимоги: автентичність, покутський та гуцульський колорит, а також легенда. Я одразу ж почала відшукувати старовинні рецепти. Допомогли подруги. Але біда в тому, що давні ґаздині не готували по рецепту, тому в описі приготування не було вказано, скільки грамів крупи, вершкового маргарину, яєць треба. Ви не уявляєте, скільки ми перепсували каструль і каші, доки знайшли саме ті пропорції. Дали скоштувати старожилам – саме те. Ще одна родзинка нашої начинки – запікання у печі. Вже приготовлену кашу ми викладаємо бруском і запікаємо в печі аж до золотистої скоринки. Зявляється неповторний смак. У поєднанні з ніжним томленим м’ясом це надзвичайно смачно».

Відтепер начинка по-коломийськи із томленим м’ясом – це традиційна страва Коломиї. Її рецепт буде запатентовано і авторське право буде належати коломийській громаді в особі міської ради. Вона буде пропонована до введення в меню усіх закладів харчування нашого міста, а також буде провадатися на ярмарках, фестивалях.
Зокрема на гастрономісному фестивалі, який відбудеться 21 вересня у Коломиї.

Проморолик конкурс “Смачна візитівка Коломиї”


Поділитися публікацією: