Сергій ЛОСЮК: В умовах кризи шанси на розвиток мають лише ті міста, де є стратегія

Поділитися публікацією:

Кожного з нас турбує питання: «Що буде далі?» та «Куди ми йдемо?».

Сергій Лосюк, депутат міської ради та ініціатор руху «Коломия 2030» переконаний: жителі Коломиї мають спільно випрацювати бачення свого майбутнього, яке задовольнить людей і зробить місто більш успішним.

  • Все місто слідкувало за вашою боротьбою за те, щоб забудовники вносили більше коштів у бюджет міста для розвитку доріг,тротуарів, тощо.
  • Звісно! Гроші громади можна розподілити більш ефективно. Думка про встановлення пайової участі для забудовників народилася під час громадських слухань. Порадившись з людьми,  вніс пропозицію про необхідність встановлення в нашому місті максимальної ставки пайової участі для забудовників. За цим рішенням, 10% від собівартості комерційної нерухомості забудовник має передати місту. Так працює у розвинутих країнах – бізнес платить місту, а місто створює благоустрій і комфорт. Колеги-депутати підтримали мою пропозицію на сесії міської ради.
  • Також вас памятають як захисника ідеї автономії дошкільних і шкільних закладів.
  • Дозвольте пояснити. Автономія не означає, що місто знімає з себе відповідальність. Навпаки! З кожних ста гривень, які бюджет виділяє школі, сімдесят ідуть не на освітні потреби, а на зарплату та комунальні платежі. Такий підхід є неефективним, адже гроші за комуналку можна було би зберегти,  наприклад, зробивши енергоефективний ремонт. У моєму проекті передбачено більше свободи для закладу. І менше бюрократичної тяганини. Ми з керівниками шкіл і садків добилися зустрічі з міським головою та продовжуємо доносити переваги такого проекту для міста. Робитиму все залежне від себе, щоб рішення було прийняте.

Ви ініціювали рух «Коломия 2030». Як виникла ідея, від чого залежить подальше її втілення?

– Ідея руху «Коломия 2030» у мене виникла давно. Ще навчаючись у Німеччині, я бачив як міський голова збирає активних громадян і дає можливість висловити пропозиції щодо розвитку території. Підхід написання програм «від виборів до виборів» є шкідливим як на рівні держави, так і на рівні міста. Горизонт фахового планування розвитку міста – якнайменше десять років. І стратегія не пишеться зі стелі. Потрібно вивчити думку громадян. Запросити експертів. І далі уже місцеві фахівці разом з депутатами перекладають стратегію в такий собі бізнес-план громади. Там мають бути не лише фантазії, але і розуміння, звідки взяти гроші, у якому пріоритеті їх витрачати. В умовах кризи шанси на розвиток мають лише ті міста, де є стратегія

  • Чи будете ви планувати громадське обговорення стратегії?
  • Стратегія майбутнього нашого міста обовязково буде творитися з жителями Коломиї! Форум майбутнього «Коломия 2030» був запланований на початок квітня. Уже були домовленості з Народним домом. Були взяті квитки для експертів з Києва та Польші. Вони мали розповісти про успішні приклади розвитку громад, поділитися досвідом.

Оголошення карантину поставило нас у нові реалії. Як ініціатор форуму я не мав права ризикувати здоровям своїх одномістян. Форум перенесли до закінчення карантину. Проте кожний може знайти мене у фейсбуку та долучитися до ініціативи – хтось часом, хтось знаннями. «Коломия 2030» – ініціатива нас, жителів Коломиї, незалежно від політичних смаків. Партії міняються, а нам і нашим внукам тут жити. Ми хочемо почути усіх, кому небайдужа доля рідного міста.  Разом ми створимо програму, яка об’єднає усіх патріотів Коломиї, ми напрацюємо шляхи ефективної взаємодії між собою, з областю, з Києвом.

  • Ми стежимо за вашими заявами та діяльністю як депутата. Видно, що ви вмієте говорити мовою цифр. Де здобули такий досвід?
  • Навчання, робота. Спілкування з людьми.  Навчався на економіста в Подільській державній академії. Мені вдалося виграти стажування з менеджменту в Австрії, а потім пройти відбір і повчитися у Німеччині. Досвід отримав там безцінний: побачив, що можна заробляти чесно, грати за правилами і розподіляти зароблене так, щоб жити було усім комфортно.

Дуже вдячний першій роботі – був економістом у компанії «Дельта». Підприємство було україно-канадським, що відбивалося на стосунках у компанії та підході до бізнесу. Потім вступив до Університету прикладних наук Вайнштефан у Німеччині, де отримав знання з маркетингу та менеджменту.

  • Що бачите своїм завданням на найближчий час?

Моє завдання – надихнути Коломию думати про майбутнє. За рутиною та виживанням ми часто забуваємо мислити на кілька років наперед.

Майбутнє – це  талановиті школярі. За моїм клопотанням вручають стипендії дітям, які вибороли призові місця на обласних та загальноукраїнських олімпіадах із загальних дисциплін. Потрібно мотивувати отримання знань!

Майбутнє – це відсутність корупції. Я був ініціатором переходу на систему «Прозоро» та виступив за обмеження нарахування премій чиновникам.

Майбутнє – це зручний простір. Тому  добиваюся встановлення пішохідного переходу чи майданчика .

Майбутнє – це прямий зв’язок влади та народу. Тому я ініціював прийняття системи петицій, які відтепер є обовязковими для розгляду міськрадою. Тому я створив рух «Коломия 2030» – майданчик обговорень, мрій і майбутнього.

Біографічна довідка:

Сергій Лосюк. 40 років. Засновник ініціативи «Коломия 2030», власник успішного підприємства. Народився і виріс у Коломиї. Має дві вищі освіти, здобуті в університетах Німеччини. Активний учасник Революції Гідності. У 2014 році пішов до лав ЗСУ. З 2015 року – депутат Коломийської міської ради.

Автор: Марія Середюк


Поділитися публікацією: