Поділитися публікацією:

Підприємці запропонували варіант вирішення проблеми.

Плани Кабінету міністрів підвищити розмір мінімальної заробітної плати збільшать податкове навантаження на оплату праці, а тому можуть збільшити частку тіньової економіки в Україні. Таку думку висловили представники Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

“На думку бізнес-спільноти, такі плани є тривожним сигналом про курс, взятий на збільшення податкового навантаження на оплату праці”, – заявили в асоціації.

Там пояснили, що в разі підвищення мінзарплати зросте і максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ).

“Є небезпідставні побоювання, що збільшення податкового тиску на оплату праці, та ще й в період економічної кризи, буде стимулювати зростання сектору тіньових заробітних плат. Адже збільшення тіньового сектору створить неконкурентні умови для сумлінних платників податків” , – вважають в асоціації.

Представники бізнесу заявили, що в разі зростання мінімальної зарплати будуть наполягати на пропорційному зниженні максимальної величини бази нарахування ЄСВ, щоб не допустити збільшення навантаження на платників податків.

Нагадаємо, з січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні становить 4723 гривні. У 2019 році “мінімалка” була на рівні 4173 грн, в 2018 році – 3723 грн. Нещодавно Кабмін за дорученням президента Володимира Зеленського запланував три підвищення мінзарплати:

1 вересня 2020 року – до 5000 гривень;
з 1 січня 2021 року – до 6000 гривень;
з 1 липня 2021 року – до 6500 гривень.


Поділитися публікацією:
Теги: