Поділитися публікацією:

З 1 вересня до Білорусі з України можна поїхати із закордонним паспортом

Про це передає Depo.ua.

Відомо, що ще у травні Кабінет міністрів призупинив угоду з Мінськом про безвізові поїздки. Нові правила вирішили впровадити з осені, аби до того часу громадяни встигли зробити відповідні документи.

Як повідомляли у Держприкордонслужбі, ці зміни ухвалювались для захисту громадян. По-перше, скоротиться час перетину кордону. По-друге, втративши внутрішній паспорт за кордоном, відновити його дуже складно. 

Громадяни України, які проживають на території Білорусі і не планують найближчим часом відвідання України, можуть оформити закордонні паспорти у посольстві України в Мінську або консульстві України в Бресті. Вказані установи забезпечені усім належним устаткуванням для опрацювання паспортних клопотань громадян України.

Водночас громадянам України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, не потрібно хвилюватись – при їх поверненні в Україну Державна прикордонна служба безперешкодно пропускатиме за внутрішніми паспортами.

Для громадян України – жителів прикордонних районів України залишається чинним режим поїздок у Білорусь за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12.12.1998.

Ці зміни режиму поїздок не стосуються громадян Республіки Білорусь.


Поділитися публікацією:
Теги: