Поділитися публікацією:

В Україні все, що можна продати за готівку, потенційно можна нібито повернути назад, як непродане, і продати «хвостики» як паперовий податковий кредит, тобто фіктивна операція. Така схема – з паливом. Про це заявив голова Податкової служби України Олексій ЛюбченкоПро це повідомляє LB, пише agronews.ua.

«Попит на пальне формують ось маленькі фермерські господарства, які взяли у «одноосібника» землю, яка розпайована. Все просто: 20% ставка ПДВ. Я можу віддати 8% конвертаторів, він мені дасть папери, які мені потрібні. Наприклад, я кажу: мені треба паливо. На тобі папери. Я не заплатив 20%, заплатив 8%, а 12% заощадив. Ще й прибуток заощадив. Разом, якщо взяти 12% на місяць, це під 2000% рентабельності за рік», – сказав Любченко.

За його словами, реальний сектор економіки купує у підприємства пальне за паперами.

“Довести це «навскидку» теж нереально, тому що у нас немає солідарної відповідальності. Але я купив паливо. Якщо тільки ти його не спіймав на гарячому, що він купив, а палива немає. Але паливо – це не яскравий приклад, тому що там акцизний склад, і все інше там можна задокументувати. А якщо я купив сигарети? Тобто те, що не можна простежити. Тоді до реального сектору дати претензію дуже важко. Йому можна оголосити претензії виключно тоді, коли по ланцюжку доведена злочинна група, яка цим займається”, – підкреслив Любченко.

Керівник ДПС наголосив, що винна виключно середина цього процесу, організатори цих схем, у яких бізнес – продаж документів.

“Це вирує потужно в Україні. Зараз це помітно по Ківі з Дубинським, перелякалися громадяни», – зазначив він.

Нагадаємо, оприлюднено об’єми махінацій із ПДВ при реалізації зерна.


Поділитися публікацією:
Теги: