Поділитися публікацією:

31 серпня Коломийський міськрайонний суд виніс постанову у справі щодо порушення водієм правил карантину.

Як стало відомо під час розгляду справи, 21 липня інспектор Коломийського відділення поліції капітан поліції Р. Далибожик склав протокол на водія мікроавтобуса. У протоколі йшлося про вчинення водієм адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП (Порушення правил карантину людей), пише Галицький кореспондент.

Водій 21 липня о 07:32 в місті Коломия по вулиці Карпатська керував транспортним засобом Volkswagen T4 та перевозив 11 осіб, що не передбачено технічними умовами транспортного засобу. Згідно з ними, у салоні може знаходитися до 9 осіб.

Сам водій надав суду пояснення, у яких заперечив свою вину. Він вказав, що не є суб’єктом адміністративного правопорушення, взагалі не працює, підприємницькою діяльністю не займається і є інвалідом третьої групи. А у той день він начебто віз людей на поїзд до Івано-Франківська, оскільки його просто попросили підвезти їх. Справу він попросив закрити.

Суд, розглянувши всі докази і обставини справи, дійшов висновку, що водій справді був би винен у порушенні правил карантину, якби здійснював регулярні перевезення. Однак постанова Кабміну про те, що на період карантину не можна перевозити більше пасажирів, ніж в автомобілі передбачено сидячих місць, не діє на обвинуваченого – адже він є непрацюючим.

Як йдеться у тексті постанови, інспектори поліції не зібрали докази, що доводили б вину водія. Адже у справі, зокрема, з незрозумілих причин відсутні покази свідків.

Зрештою Коломийський міськрайонний суд постановив закрити справу щодо водія у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення – оскільки він не є суб’єктом господарювання і тому не може бути суб’єктом правопорушення.


Поділитися публікацією:
Теги: