Це черговий ляп чи акт саботажу? – мер Косова розкритикував “ноу-хау” Слуг народу щодо виборів

Поділитися публікацією:

Міський голова Косова Юрій Плосконос розкритикував нововведення Слуг народу щодо обов’язкової довідки про несудимість для реєстрації на місцевих виборах.

Очільник Косова вважає, що очікування такої довідки може перешкодити кандидатам у реєстрації.

“…події, що закрутились навколо закону про вибори наводять на думку, що “нові обличчя” після року помилок вже на другому році зайнялись звичною для української влади справою – саботажем.

Я не буду описувати норми закону, які привели до тотальної політизації виборів на місцевому рівні, норми, які покликані забезпечити хоч якесь представництво партії влади у місцевих радах і т.д.

Зупинюсь на останньому ноу-хау Слуги Народу – вимога від кандидатів в депутати надати довідку про несудимість, пишуть Версії.

Кожен кандидат в депутати має надати державі довідку про несудимість! Тобто, спочатку взяти в держави таку довідку, можна он-лайн замовити, можна поїхати і замовити особисто за кількасот гривень, а потім віддати назад державі. Ну а що, “країна в смартфоні”, – пише міський голова.

Він додає, що отримати таку довідку, навіть якщо її видадуть вчасно, досить непросто.

“Тільки онлайн замовити можуть люди в тому випадку, якщо мають електронний підпис. А електронний підпис можна отримати за день в Приват Банку. Який в Косівському районі закритий на карантин, бо “червона зона”. Замовити не через онлайн можна тільки особисто, потрібно поїхати в Коломию, Снятин чи Франківськ в МРЕО, залишити кількасот гривень за довідку і кількасот на дорогу. І ще раз поїхати, щоб особисто забрати. При тому, що транспортне сполучення відсутнє, бо “червона зона”…”, – продовжує мер Косова.

Відомо, що довідки про несудимість слід подати виборчій комісії разом з іншими документами до 25 вересня, а термін отримання довідки до 30 днів.Тобто, на переконання Плосконоса, кандидатів цілком можуть позбавити Конституційного права бути обраними.

“Чи може так і задумано, що кандидати від провладних партій отримають довідку вчасно, а кандидатів від інших партій не допустять до виборів, бо довідку вчасно не отримають?
І в мене в даній ситуації є питання до депутатів ВР від Прикарпаття – це черговий ляп чи черговий акт саботажу? Чи це чергова спроба заробити грошей на людях ?
Поясню чому – в Україні відбудуться вибори в майже 1500 ОТГ. Біля десяти партій будуть вести в середньому 25 кандидатів. Множимо 1500 на 250 і на 500гр ,отримуємо біля 200 млн гривень!!! А ще вибори в районні ради, а ще в обласні.

Шановні народні обранці,ви чиї інтереси в даному випадку відстоюєте? Хоча питання напевно риторичне…”, – додав Юрій Плосконос.


Поділитися публікацією: