Поділитися публікацією:

На українців чекає ще одне підвищення ціни на газ в опалювальний сезон. Однак, як заявив Прем’єр-міністр України, вартість палива все одно буде найнижчою за останні 5 років.

“Сьогодні ціна на газ регулюється конкурентним ринком. Вперше за 5 років ми маємо найнижчі ціни на газ в серпні-вересні. Звичайно, буде природне ринкове зростання, але це буде найнижча ціна на газ за останні 5 років в Україні “, – підкреслив глава Кабміну.

Прем’єр вважає, що Україна зробила величезний прорив “у встановленні ринкових, а не корупційних цін на газ”, які раніше формувалися з корупційною націнкою чиновниками.

Нагадаємо, що в Луганській області найбільше боргів за комуналку накопичилося в газовій сфері. За існуючими даними, заборгованість на поставку газу склала понад 1,2 млрд гривень. Наступна за нею сфера – поставка тепла і гарячої води. Тут жителі Луганщини заборгували постачальниками майже 520 мільйонів.

Істотно менше жителі міст і сіл Луганської області, підконтрольних українському уряду, повинні тим підприємствам і компаніям, які постачають воду і здійснюють водовідведення – трохи більше 145 млн грн. Далі за списком йдуть борги за управління будинком (багатоквартирним) – близько 140 млн грн., А також за розподіл електроенергії – майже 45 млн грн.

Раніше повідомлялося, вже до грудня поточного року кубометр газу в Україні буде коштувати близько 7 гривень. Ціна зросте за рахунок такого ж процесу в європейських хабах і за рахунок того, що ринок газу в Україні тепер не регулюється державою.

Один з експертів ринку – глава Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан – підкреслив, що на вересень ціна контрактів в Європі вже становить від 5,5 до 5,8 грн. за кубометр, і це з урахуванням транспортування до кордону з Україною.


Поділитися публікацією:
Теги: