На 100 тисяч більше: франківська лікарня переплатить за пристрій для проведення ІФА-тестів

Поділитися публікацією:

Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міськради 28 серпня підписала договір із приватною підприємицею Світланою Ліснічук на закупівлю імуноферментного аналізатора за 358 тис. грн.

За договором, замовили імуноферментний аналізатор моделі ImmunoChem, пишуть Наші Гроші.

Це пристрій для визначення наявності антитіл до вірусних або бактеріальних хвороб. Комплект складається із аналізатора моделі ImmunoChem-2100, пристрою для промивки, це – мікропланшет ImmunoChem-2600 та пристрою для струшування та інкубації – ImmunoChem-2200 або ж лабораторний шейкер.

Окрім власне комплекту ІФА-аналізатора придбали також і додаткове обладнання – набори для тестування на антитіла для коронавірусу та гепатиту. Зазвичай їх купують по 3,2 та 1,5 тисяч гривень відповідно. Їх замовили 8 упаковок, отож середня вартість такої кількості реагентів 24 тисяч гривень.

Також придбали три дозатори різних типів, ціна яких теж становитиме близько 25 тисяч гривень та низку іншого дрібного устаткування (голки, наконечники, фільтрувальний папір і т. д.), вартість якого не перевищуватиме 10 тисяч гривень.

Тобто ціна самого аналізатора орієнтовно становила 300 тисяч гривень. Аналіз інших закупівель демонструє, що медичні заклади купують таке обладнання за дуже різними цінами.

Наприклад, на Вінничині – Липовецька лікарня купувала такий товар по 270 тисяч гривень, а центр первинної медико-санітарної допомоги у Іллінцях придбав за 240 тисяч гривень. Аналогічний заклад у смт. Чернівці – по 218 тисяч гривень. А ще дешевше таке обладнання обійшлось Люборській центральній лікарні (Житомирська область) – 200 тисяч гривень.

У мережі ціни на аналізатори також різняться, а у багатьох постачальників товар наразі відсутній. У компанії “Інтермедика” нам підтвердили ціну комплекту у 197 тисяч гривень. Щоправда, товар буде доступним лише з жовтня.

Під час підготовки цього матеріалу журналіст намагався отримати коментар Світлани Ліснічук щодо вартості обладнання, однак не зміг зв’язатись із приватною підприємицею за телефоном, який вказаний як контактний.

Приватна підприємиця Світлана Ліснічук прописана у Києві, державні замовлення почала отримувати з листопада 2019 року.

З того часу Ліснічук підписала 10 контрактів на 3,82 мільйони гривень.


Поділитися публікацією: