Поділитися публікацією:

Сьогодні картопля поступово переходить до розряду нерентабельних культур, а вирощувати її на богарі – це просто злочинність.

Таку думку висловив Василь Левицький – директор ДП “ЛЕВОНА-С”, що на Чернігівщині,  пише SEEDS.

Приватне підприємство “Левона”, засноване в 1995 році, є одним з лідером з виробництва крохмалю, крохмалепродуктів, сухого картопляного і горохового пюре в Україні.

“Ми на крохмаль переробляємо переважно нестандартну картоплю і ми робимо крохмаль для кондитерської промисловості – туди не всі сорти підходять. Цьогоріч вирощуємо тільки 8 сортів.

Маємо такий парадокс: висококрохмальні сорти картоплі не дають нам нормального желюючого крохмалю.

Отримувати звичайний крохмаль сьогодні не рентабельно – ринок картопляного крохмалю обвалений”, – каже Василь Левицький.
“Сьогодні картопля переходить до розряду нерентабельних культур. Минулого року у мене було 237 гектарів картоплі. Затрати склали 20 мільйонів гривень. Без поливу.

Вирощувати картоплю на богарі зараз – це просто злочинність.

Я цього року 78 гектарів вирощував на крапельному зрошенні і 35 на богарі. Робили ми контрольну копку 22 липня і 5 серпня. На поливі прибавка врожаю склала 12 тонн, а на богарі тільки 2.

Якщо вистачає вологи ми не поливаємо, крім того, ми разом з краплею вносимо мінеральні елементи”, – додає Василь Левицький.


Поділитися публікацією:
Теги: