Поділитися публікацією:

Ця обіцянка є і в програмі президента, “Слуги народу”. Податкову амністію вже провели в Аргентині, Бразилії, Індонезії, Італії. У цих країнах довгий час процвітала тіньова економіка. Громадянам запропонували узаконити все, що заробили без сплати податків, але водночас віддати державі кілька відсотків.

Зараз у Кабміні пропонують ставку від 2,5% (якщо гроші витрачали на купівлю державних цінних паперів) до 10% (за все майно, крім нерухомості, авто, прав інтелектуальної власності).

З такою ідеєю погоджуються й податкові експерти. Вони пояснюють, що частина бізнесу була змушена реєструватися за кордоном, щоб не стати жертвою суперечливих рішень українських судів. Тепер же навіть за бажання просто так повернути капітал в Україну не вийде. Нульова декларація дозволить виправити цю ситуацію.

“Багато українських підприємств структуровані через іноземні юрисдикції. Часто це роблять не для податкової оптимізації, а для того, щоб всі суперечки проходили в іноземній юрисдикції. У цивілізованих судах відстоювати свої права простіше. Не завжди це можна зробити просто й відкрито. Це робили через дарування, номінальних директорів і так далі. Зараз компаніям, власникам треба декларувати свої права володіння. І тут виникає питання можливості регуляторного тиску на декларанта”, – пояснив у коментарі OBOZREVATEL партнер Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун.


Поділитися публікацією:
Теги: