Поділитися публікацією:

Мягка форма полонізації, чи можлива на Коломийщині?

Зазвичай, реалізація насадження певної ідеології однієї держави населенню іншої держави супроводжується через етнічні, мовні та релігійні мотиви, а також перекручуванням історичних фактів. У більшості випадків, впровадження таких намірів, прямо  чи опосередковано здійснюється за підтримки окремих країн (третіх сторін), зацікавлених у посиленні свого впливу на їх внутрішню політику.

То ж чи мають місце такі факти на Коломийщині?

 В м.Коломия здійснюють свою діяльність ряд національних меншин, а саме польська, єврейська, німецька та російська общини. Однак, насамперед, на увагу заслуговує об’єднання поляків, яке наразі є найбільш чисельною етнічною групою.

Доволі часто у різних засобах масової інформації, в томі числі соціальних Інтернет мережах ми бачимо про проведення національно-культурними товариствами цих нацменшин різних багатьох культурних заходів.

До прикладу, в самій Коломиї діє досить відома коломиянам  громадська організація «Польське культурологічне товариство ім.А.Міцкевича». Члени цієї організації щорічно організовують святкування різних польських свят, прибирання кладовищ, беруть участь у міжнародних програмах, котрі зближують у гуманітарній сфері Україну та Польщу, що є доволі позитивним аспектом їх діяльності. Також, при товаристві діти мають змогу займатися в танцювальному ансамблі, хорі, відвідувати суботню школу з вивчення польської мови.

Але не можна обійти той факт, що Польща все ж виношуючи історично-утворені амбіції всіляко працює над надмірним поширенням в Західних областях своєї культури і історії. У деяких випадках при цьому має місце і перекручування окремих історичних моментів, мова йде про «Операцію Вісла», «Волинську трагедію», діяльність українських постатей – Бандери, Шухевича, а також «Косачівське пекло» (останні події мали місце в м.Коломия). Зазначені події розглядаються поляками абсолютно односторонньо, ними наводяться факти нібито масових жертв поляків від рук «українських убивць».

Також, часто лунають лозунги окремих польських діячів про приналежність Івано-Франківщини та зокрема м. Коломия до Кресових земель Речі Посполитої. «Польським культурологічним товариством ім.А.Міцкевича» також проводяться заходи на такі ж теми, що є реальним нав’язуванням думок пропольського забарвлення.

Історія-історією, але ми маємо свою незалежну унітарну державу, а подібна діяльність є маніпулюванням громадською свідомістю та провокуючим елементом поширення сепаратистських ідей.

Ну і звичайно, цією статтею хотілося би звернути увагу керівників польських товариств, що діють в Івано-Франківській області та Коломиї зокрема, на своїх членів та волонтерів і заохотити їх бути пильними у своїй повсякденній полонійній діяльності, адже їхні не виважені кроки можуть завдати шкоди як авторитету громад, так і іншому іміджу.

https://www.facebook.com/groups/kolomyia.ua/permalink/148505124168064

https://www.facebook.com/groups/KolomyyaTaKolomyyany/permalink/3094070043962125

https://www.facebook.com/groups/political.if/permalink/2701904953389876/


Поділитися публікацією:
Теги: