Агрофірми дві – земля одна. Кому належить 100 га землі. ВІДЕО

Spread the love

Українські чорноземи та родючі поля давно стали прибутковим товаром для особливих фірм та високопосадовців. 75% земель в Україні у приватній власності, і продаж цих земель є питанням найближчого часу. А поки це питання на розгляді можновладців у ВР, колгоспні землі стають власністю господарів. Земля є предметом торгу уже давно, особливо та що розташована у зручних приміських селах. Про те, як на Прикарпатті землі самовільно розпоряджаються і газдують на чужих полях говорять не часто. Нещодано виник конфлікт за право обробляти землі в Коломийському районі між двома агрофірмами.

Як з’ясувалося  Коломийським відділом поліції відкрито кримінальне впровадження №12017090180000374 за ст.358 ч.1, а саме підроблення документів.  «До Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області звернулися представники ТОВ «Райз-Прикарпаття» та ТОВ «Прут-Генетик» вказавши, що кожне із даних підприємств намагається реалізувати своє право користування земельними ділянками розміщеними в адміністративних межах с. Остапківці Коломийського району на підставі підроблених договорів оренди», – йдеться у витягу з кримінального провадження

З 2012 року агрофірма “Райз-Прикарпаття” обробляє землі в селі Остапківці. Проте, в 2017 році на частину земель, а саме 100 га, почала притендувати інша агрофірма “Прут-Генетик”, яка належить до родини Петра Книшука, який є головою Матеївецької ОТГ та депутатом Івано-Франківської обласної ради (згідно інформації із сайту Івано-Франківської обласної ради).

Навесні агрофірма “Прут-Генетик” засаджує 100 га поля гірчицею. Представник даної фірми стверджує, що 100 га землі, яку вони обробляють  законно належить їм. Реєстрацію даної землі здійснював державний реєстратор в Снятинському районі. З’ясувалося, що державний реєстратор не мав права реєструвати договори агрофірмі “Прут-Генетик”, адже на даний час земля є в оренді агрофірми “Райз-Прикарпаття”.

Агрофірма  “Райз-Прикарпаття” в селі Остапківці має своє фермерське господарство, де знаходиться близько 450 голів великої рогатої худоби. Таким чином, виникає загроза відсутності кормів –  якби агрофірма “Райз-Прикарпаття” не відсудила свої землі в агрофірми “Прут-Генетик” фермерському господарству прийшлось би вирізати скот та звільняти працівників, які там працюють.

Детальніше в сюжеті Вільне.ТБ

Related Posts