Благі наміри, та не в ті руки: фірма, яка проводить ремонт ДЮСШ №1, суттєво завищила вартість робіт

Spread the love

Цього року міська влада взялася за проведення капітального ремонту приміщення ДЮСШ №1.

Ремонт на суму 775 тисяч гривень без тендеру довірили провести досі маловідомій фірмі «Пусконаладка-сервіс».

Ця фірма, попри те, що використала під час ремонту незазначені в документації матеріали, ще й суттєво завищила вартість деяких видів робіт й самих матеріалів. Але про все за порядком…

21 жовтня відділ молоді та спорту Коломийської міськради уклав договір з ТзОВ «Пусконаладка-сервіс» на капітальний ремонт приміщення ДЮСШ №1 на загальну суму 775 тис. гривень.

Ця фірма, згідно з договором, повинна зробити гідроізоляцію фундаменту, шатрову покрівлю, утеплити фасад будівлі і встановити нову систему опалення.

Тендеру на дані роботи відділ молоді і спорту не проводив. А кошторисну документацію погоджувало управління освіти.

  • Кошторисну документацію погоджував я, – коментує начальник управління освіти Коломийської міськради Любомир Бордун, – а от виконавця робіт шукав хтось з міської ради. Я не знаю хто саме.

Вже 25 жовтня міська рада перерахувала «Пусконаладці-сервіс» аванс у розмірі 414 тисяч гривень. Про це йдеться на сайті «Є-дата».

Журналісти проаналізували кошторисну документацію на капітальний ремонт дитячо-юнацької спортивної школи і дійшли висновку: ціни на деякі види робіт та матеріали суттєво завищені або ж використані матеріали не відповідають зазначеним в документації.

У кошторисній документації, що є додатком до договору, «Пусконаладка-сервіс» вказує ціну на цеглу силікатну одинарну 3242,37 грн. за тисячу штук. Проте ринкова вартість такої цегли чи не вдвічі менша –  2000 грн. за тисячу штук.

Для теплоізоляції фасаду виконавець робіт вказує в кошторисній документації плити теплоізоляційні з пінопласту товщиною 30 мм за ціною 58,76 грн. за метр кубічний. Натомість генпідрядник використовує плити мінераловатні теплозвукоізоляційні марки «ТЛ Еко Фасад», середня ціна на ринку якої 56,00 грн. за метр кубічний.

  • Екструдованим пінопластом, товщиною 3 см, передбачено утеплення цоколю. Тільки цоколю. А основні стіни утеплюють ватою, – пояснює директор «Пусконаладки-сервіс» Роман Чучвич. – Ціна плит мінераловатних врахована у вартості робіт. Так закладено в програмі АВК-5. В цьому програмному комплексі саме по цьому виду робіт не можна розділити окремо роботи і матеріали.

Цікава деталь: на сайті виробника мінераловатні плити рекомендовано встановлювати на оштукатурені стіни. Але в ДЮСШ №1 зовнішні стіни штукатурки не мають.

Щодо програмного комплексу АВК-5, то ця програма розділяє окремо матеріали та роботи при складанні кошторисної документації. Наразі іншим виконавцям це вдається робити.

Фірма-виконавець «Пусконаладка-сервіс» зазначила в документації, що для приклеювання плит будуть використовувати клей Ceresit CT 190 за ціною 212,76 грн. за 27 кг. А от на сайті виробника «Ceresit» ціна такого клею становить 185,02 грн. за 27 кг.

Насправді фірма-виконавець використовує клей марки «Ceresit CT 180 Pro (зима)», вартість якого за 27 кг становить 178 грн.

  • Бачите, це «зима» йде. Це для низьких температур. Коли складали кошторис, то не планували, що роботи проводитимуть в такий період. Відповідно до реальної ситуації довелося приймати такі зміни, які дозволили би забезпечити правильне функціонування об‘єкта для виконання технічного завдання, – пояснив Роман Чучвич.

Також варто зазначити, що «Пусконаладка-сервіс» проводитиме й реконструкцію опалення. Як вказано в кошторисній документації, фірма використовуватиме обладнання польської фірми Volcano.

Ми порівняли ціни, які пропонує виконавець, з середніми цінами в Україні. Фірма встановить опалювальний прилад Valcano VR-45 за 10427,07 грн. Офіційний дилер в Україні «ОВК Комплект» пропонує такий самий прилад за значно нижчою ціною –  8450 грн. І ще, що цікаво, моделі Valcano VR-45 взагалі не існує, натомість є модель Valcano V-45.

Ціни на інші комплектуючі фірма «Пусконаладка-сервіс» завищила в середньому на 15%.

Що стосується вартості робіт, які «Пусконаладка-сервіс» вказала в кошторисній документації, вони також суттєво завищені.

Загалом, порівнюючи з кошторисними документаціями від інших фірм-виконавців, роботи завищені на 20-40%.

Ми звернулися за роз’ясненнями до начальника відділу молоді та спорту Коломийської міськради Володимира Колесника, який контролює ремонт спортивної школи.

  • Ми володіємо ситуацією. Йде різносторонній нагляд за цим. Відділ молоді та спорту, коли приймав кошторисну документацію, запросив представників технагляду – фірму «Княждвірська». А саме, на сьогодні, я викликав представника цієї фірми, яка буде гарантом даних ремонтів і, звичайно, представника будівельної компанії. Будемо зараз з’ясовувати, – прокоментував Володимир Колесник.

Власниками фірми «ВТФ «Княждвірська» є Василь та Володимир Дячуки, які також є власниками ПП дизайн-студії «Параплан».

Нагадаємо, фірма «Параплан» провела капітальний ремонт сесійної зали Коломийської міської ради за 302 тис. гривень.

Власником фірми «Пусконаладка-сервіс» є Ярослав Тимощук, який також є власником фірми «Трейд-Інвест ІФ».

ПП «Трейд-Інвест ІФ» фігурує у справі з розкрадання бюджетних коштів на будівництві оборонних споруд в зоні АТО, які проводила фірма ПП «Брати КіП».

Підприємство “Брати КІП” належить Петру Проціву, брату колишнього голови Служби автомобільних доріг в області Миколи Проціва, який на даний час очолює підприємство. У 2015 році Микола Проців балотувався до обласної ради від партії «Наш край», яка фактично є правонаступником Партії регіонів.

У 2015 році Департаментом будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА укладено угоди на загальну суму понад 38 млн. грн. з фірмою ПП “Брати КІП”. Як йдеться у кримінальному провадженні, «ПП “Брати КІП” в свою чергу провело закупівлю матеріалів (залізобетонні плити, лісодеревину) та на 17 млн. грн. уклало договори субпідряду з ТОВ «Глобалкарпати-Еко», які безпідставно перераховано грошові кошти на рахунки ПП «Трейд Інвест».

автор: Євген Гапич 

Related Posts