Благодійність за бюджетні гроші

Spread the love

Коли депутат хвалиться – ми не зважаємо. Це явище настільки поширене – аж до нудоти. І що ближче до виборів – то більші молодці (виявляється) наші депутати. Буває, по три роки ні слуху ні духу, аж от – раз, і з’являється добряк, чесний-пречесний, порядний – майже святий, благодійник на всі руки, активіст на всі ноги… Часом видається, що без добрих вчинків депутатів життя зупинилося б.

Звичайно, коли вони «вибивають» кошти на округ – то діло. Не діло, коли депутат приписує собі благодійність, використовуючи бюджетні кошти. Це збиває з пантелику, ображає і обурює. І ось як це відбувається на прикладі Коломиї.

Днями у стінах майбутньої католицької школи і християнського садочка, що на вул. Івана Франка, 39, відбулась прес-конференція та представлення проекту, ініціатором якого є БФ «Карітас Коломийської єпархії УГКЦ».

Тут функціонуватиме три групи дитячого садка – по 20 дітей у групі.

Наразі планується робити лише початкову школу. В першому класі навчатиметься 20 учнів – 10 хлопчиків та 10 дівчаток.

Садочок та школа будуть платними – зазначив директор БФ «Карітас Коломия» Сергій Триф’як.

Щодо фінансування проекту, то ремонтні роботи здійснюються за кошти закордонних та українських донорів, державного фінансування і меценатів.

Приміщення на вул. І.Франка, 39, де буде школа і садок коломийського «Карітасу», ще в 2010 р. передала Коломийська міська рада. Раніше тут був  дитячий садок. Наступного року розпочалися роботи з реалізації проекту створення католицької школи і християнського садочка. Довший час Коломийська влада була осторонь цього проекту і лише у 2016 році почала фінансування.

У 2015 році на ремонт приміщення на Франка, 39 управління освіти Коломийської міськради виділяє 192,8 тис грн., а у 2018 році ще 619,3 тис грн.

Роботи проводила ТОВ «Станіславський», яка належить обласному депутату та голові Івано-Франківського обласного осередку партії «Самопоміч», а начальником управління освіти Коломийської міськради є його однопартієць – депутат Коломийської міськради Любомир Бордун.

«Наш масштабний проект з Божою допомогою підходить до завершення. Ми віримо і переконані, що католицька школа і християнський садочок дуже потрібні Коломиї. Для мене велика честь брати участь у цьому проекті», – зазначив у себе на сторінці у фейсбуці Богдан Станіславський.

Варто також зазначити, що у 2016-2017 роках фірма Богдана Станіславського ТзОВ «Станіславський» відремонтувала приміщення на вул. Коновальця, 27 у Коломиї за бюджетні 836,34 тис грн. Зараз за цією адресою знаходиться єпархіальне управління Коломийської єпархії УПЦ КП, яке у червні 2016 року  приїхав освячувати сам Патріарх Філарет. Саме тоді Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нагородив Богдана Станіславського Орденом Святителя Миколая Чудотворця за благодійну допомогу з ремонту нового приміщення Єпархіального управління у Коломиї.

Цікаво також, що 1 серпня 2018 року Коломийська міська рада оголошує некомерційний конкурс на оренду приміщення на вул.І.Франка, 39. Так, саме того приміщення, де має розміщуватися католицький садочок та школа.

Стартова вартість орендної плати становить 7575,30 грн на місяць.

І що тут такого – подумали ви? А те, що  участь у конкурсі взяв лише один учасник – БФ «Карітас Коломия». У листопаді 2018 року депутати Коломийської міськради приймають рішення надати в оренду приміщення на вул. І.Франка, 39 благодійному фонду «Карітас Коломия» всього… за 1 гривню на рік.

Протягом 2018-2019 року БФ «Карітас Коломия» отримала за надання соціальних послуг від Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї, яке підпорядковується Коломийській міській раді, 674 тис. гривень.

Ці кошти спрямували на перебування безпритульних у будинку тимчасового перебування, який у листопаді 2017 року відкрив БФ «Карітас Коломия» за часткового фінансування Коломийської міської ради (199 тис грн.) та підтримки Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.

«З сьогоднішнього дня в Коломиї запрацював будинок нічного перебування для безхатченків. Дякую Карітасу, депутатам, комунальним службам, єдиному центру соціальних послуг і всім хто долучився до цієї доброї справи. В єдності сила!», – написав у себе на сторінці ФБ Сергій Коцюр, перший заступник міського голови Коломиї та депутат Івано-Франківської облради від партії «Самопоміч».
Щоправда, як і всі депутати, забув подякувати коломиянам, які платять податки до бюджету і фактично фінансують подібні «добрі справи» за посередництвом міської ради.

До речі, Єдиним центром надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї керує Ірина Ткачук, яка у 2015 році балотувалася до Коломийської міськради від партії «Самопоміч».

П.С.

Укріпити свій рейтинг на окрузі лише гаслами, обіцянками чи зустрічами з виборцями не вдасться – треба показати наявний результат. А для цього потрібно залучати кошти – свої або ж бюджетні. Своїх коштів завжди шкода та й зароблені важкою працею, а от бюджетні кошти, людські, і витрачатися мають на людей, а ще краще на людей свого округу. Тоді й вовки ситі, і вівці цілі – електорат не розбігається.

Автор: Євген Гапич

Related Posts