Декларація Олега Токарчука і його дружини: як на лікарську зарплату відкрити приватну клініку і купити автомобіль

Spread the love

21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори народних депутатів до Верховної ради України. Кожен кандидат в нардепи має подати свою декларацію  до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Журналісти «Вільне.ІНФО» проаналізували наскільки кандидати в нардепи до ВР відкриті та чесні перед своїм виборцем.

Олега Токарчука, кандидата по мажоритарному округу №88, ЦВК зареєструвала 15 червня 2019 року.

Довідково. Народився 1 серпня 1975 року в селі Ольгопіль Чечельницького району Вінницької області. Громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України. Освіта вища. Головний лікар Коломийської дитячої лікарні КНП “Коломийської ЦРЛ” Коломийської районної ради. Член Політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”. Депутат Івано-Франківської обласної ради. Проживає в місті Коломия Івано-Франківської області. Судимість відсутня. Суб’єкт висування – Політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ”.

Олег Токарчук проживає разом з дружиною та сином у квартирі площею 68,3 кв.м. Ця квартира належить його дружині Оксані. Ні земельних ділянок, ні будинків подружжя Токарчуків немає.

У власності Олега Токарчука є автомобіль «Ford Focus», 2011 року випуску, який він придбав у 2017 році за 166,68 тис гривень. До цього він володів автомобілем Opel Vectra, який продав за 61,25 тис гривень.

У 2017 році Олег Токарчук отримав 168,95 тис гривень заробітної плати на посаді головного лікаря Коломийської дитячої лікарні, а його дружина – 63,56 тис гривень зарплати у Коломийський ЦРЛ.

Подружжя Токарчуків на кінець 2017 року не мала власних заощаджень.

У 2018 році Олег Токарчук заробив 140,71 тис грн за основним місцем роботи – Коломийська дитяча лікарня. Також він отримав 1,2 тис гривень грошової винагороди до подяки від Івано-Франківської облради.  Ще 1,1 тис гривень він заробив за сумісництвом у медичному центрі «Здорова сім‘я», який відкрила його дружина Оксана у вересні 2018 року.

Оксана Токарчук у 2018 році заробила 64,91 тис гривень за основним місцем роботи в Коломийський ЦРЛ та 11,78 тис гривень від заняття підприємницькою діяльністю, яку зареєструвала у липні 2018 року.

Медичний центр «Здорова сім‘я», який належить Оксані Токарчук,  – це приватний кабінет, який працює в системі державних медичних гарантій. Він оснащений сучасним медичним обладнанням.

Аби відкрити такий медичний центр треба витратити понад 200 тис гривень. Тобто, сім‘я Токарчуків витратила майже весь свій річний дохід.

Виникає питання, за які кошти був відкритий цей центр? Адже в декларації Олега Токарчука за 2018 рік зазначено, що ні у нього, ні у його дружини немає власних заощаджень. Також минулого року подружжя Токарчуків не брали кредитів та не запозичали кошти у інших осіб.

Варто зазначити, що у серпні 2018 року Івано-Франківський суд визнав винним Олега Токарчука  у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Олег Токарчук невчасно повідомив НАЗК про придбання автомобіля «Ford Focus» у 2017 році. Проте Токарчука не покарали у зв‘язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Автор: Євген Гапич

Related Posts