Декларація Василя Крутчака: машина, квартира, фірми та нуль доходу за рік

Spread the love

Найперший, кого зареєстрував ЦВК на 88-му окрузі, як кандидата в народні депутати до ВР України – Василь Крутчак.

Нагадаємо, позачергові вибори народних депутатів України відбудуться 21 липня 2019 року.

До 88-го округу входить місто Коломия, Городенківський район та частина Коломийського району.

Журналісти «Вільне.ІНФО» проаналізували наскільки кандидати в нардепи до ВР відкриті та чесні перед своїм виборцем. Нещодавно «Вільне.ІНФО» опублікували матеріал по декларації Олега Токарчука – «Декларація Олега Токарчука і його дружини: як на лікарську зарплату відкрити приватну клініку і купити автомобіль».

Тож продовжуємо далі аналізувати: хто, що і скільки задекларували кандидати в нардепи до ВРУ.

Довідково. Крутчак Василь Васильович народився 17 сiчня 1986 року в селі Глибоке Богородчанського району Івано-Франківської області. Громадянин України та протягом останніх п’яти років проживає на території України. Освіта вища. Тимчасово не працює. Член політичної партії “Право-консервативна партія України “Північний шлях”. Проживає в селі Ходосівка, Києво-Святошинського району, Київської області. Судимість відсутня. Самовисування.

Варто зазначити, що це другій похід Василя Крутчака до ВРУ. Вперше він балотувався до ВРУ у 2015 році по округу №205 (місто Чернігів, Деснянський район). Проте не пройшов.

Василь Крутчак, разом зі своєю дружиною Оленою Габелко та дочкою, проживає у квартирі площею 36,5 м.кв в селі Ходосівка, Києво-Святошинського району, Київської області, як зазначено в декларації на сайті НАЗК.

Проте, на сайті ЦВК Крутчак вказує, що проживає в місті Коломия. Це не вірна інформація – Василь Крутчак лише прописаний у Коломиї.

Квартиру у селі Ходосівка придбала його дружина Олена Габелко у 2015 році за 99,43 тис грн або 3,6 тис доларів.

За інформацією сайту lun.ua квартира у новобудові в селі Ходосівка площею 36,5 м.кв коштує понад 16 тис доларів.

Василь Крутчак володіє авто марки Ford Fiesta, 2014 року випуску. Авто він придбав у 2017 році за 195,75 тис грн. Щоправда, у лютому 2019 року йому спалили авто. Про це сам Крутчак повідомив у фейсбук, опублікувавши фотографії двох згорілих машин.

За 2018 рік Василь Крутчак не заробив ні копійки, але його дружина Олена заробила 354,51 тис гривень. Олена Габелко з 2010 року займається підприємницькою діяльністю у сфері надання послуг з перекладу.

Варто зазначити, що Василь Крутчак протягом 2018 року був керівником фірми “Інформаційне агентство “ОБХ ТВ“, яке у 2019 році перейменували на «ІА «25.ІНФО». Ба більше він керував цією фірмою з травня 2015 року по травень 2019 року.

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» ТОВ «ОБХ ТВ» було зареєстроване у 2013 році. У 2015 році власниками цієї фірми стали Василь Крутчак, Богдан Хмельницький, Наталія Полинкова та Дмитро Комаров. З травня 2019 року власником та керівником ТОВ «ОБХ ТВ» є Антон Клітний.

У своїй декларації за 2018 рік Василь Крутчак вказує, що він також є власником фірми “Бюро медійної безпеки” з часткою 33,3% або 333,3 тис грн. ТОВ «Бюро медійної безпеки» зареєстроване у жовтні 2018 року за адресою м.Київ, вул. Антоновича буд.48Б. Співвласниками фірми є Павло Немерюк та Олександр Барабошко.

Вартим  уваги є те, що у листопаді 2018 року головна військова прокуратура повідомила про підозру політтехнологу Володимиру Петрову і блогеру Олександру Барабошку у справі Tinder-скандалу за участі заступника Департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченка та студентки Наталії Бурейко. Блогеру Барабошку повідомили про підозру у порушенні ст. 368 (одержання хабаря), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 182. (порушення недоторканності приватного життя), ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) ККУ. Наприкінці листопаду минулого року Барабошка було заарештовано, а на початку грудня за нього внесли заставу в 3 млн грн і він вийшов із СІЗО, проте блогер досі зобов’язаний носити електронний браслет. Про це ви можете прочитати на сайті «Детектор Медіа». Також по справі Tinder-скандалу  у Василя Крутчака силовики провели обшук, який проводився в його машині та квартирі. Під час обшуку у нього були вилучені ноутбуки та телефони.

Більш детально про Петрова та Барабошко можна ознайомитися на сайті Української правди в статті «7 пригод “політтехнолога” Петрова і блогера Барабошка».

Цікавим також є факт, що на президентських виборах-2019 Василь Крутчак був довіреною особою у кандидата в президенти України Володимира Петрова.

У декларації за 2018 рік Василь Крутчак також зазначає, що є співзасновником ще однієї фірми – ТОВ «Ісландія». В цю фірму Крутчак вклав 30 тис грн. Сама ж фірма була зареєстрована у жовтні 2018 року. Разом з Крутчаком фірму заснували Володимир Петров, Олександр Барабошко, Тетяна Микитенко та Павло Немерюк. Але вже в березні 2019 року Василь Крутчак виходить із засновників ТОВ «Ісланд». Проте у червні цього ж року він разом із Ярославом Кобою та Тетяною Гончаровою реєструє незалежну профспілку журналістів ТОВ «Ісландія» та стає керівником цієї організації. Незалежна профспілка зареєстрована за тією ж адресою, що і ТОВ «Ісландія» – Київська обл., місто Буча, вулиця Шевченка, будинок 50А.

Не зважаючи на те, що у 2015 році дружина Василя Крутчака придбала квартиру, у 2017 році Крутчак придбав іноземне авто, заснував дві фірми у 2018 році та вклав у них 363,3 тис грн, також чисельні подорожі, і при цьому,  нічого не заробивши у минулому році,  подружжя має непогані заощадження. Василь Крутчак разом з дружиною тримають вдома 20 тис доларів.

Варто зазначити, на проміжних виборах до ВРУ-2015 Василь Крутчак, як кандидат в нардепи по 205 округу,  на сайті ЦВК також зазначив, що є тимчасово непрацюючим.

Нажаль, в Законі України «Про вибори народних депутатів України» в п.11 ст.107 зазначено, що «при проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидатами у депутати не подається». Але надана нами інформація дасть можливість читачу зробити самим висновки наскільки відкритий та чесний Василь Крутчак з виборцями на окрузі №88.

Автор: Євген Гапич

Related Posts