Фірма помічника нардепа освоїла 10 млн.грн, завищивши при цьому ціни на 50%

Spread the love

Журналіст Євген Гапич опублікував на своїй сторінці фейсбук допис, в якому розповідає як фірма помічника нардепа освоїла 10 млн.грн, завищивши при цьому ціни на 50%, повідомляє Вільне.ІНФО.

“187 тис.грн. “накрутили” на матеріалах виконуючи ремонти Коломийської ЦРЛ при вказаній вартості матеріалів у 530 тис.грн. в актах виконаних робіт. Гарний заробіток? Це не враховуючи офіційний заробіток, який вказаний в тих же актах виконаних робіт.

Нещодавно нардеп Юрій Тимошенко на своїй сторінці у ФБ зробив досить гнівний допис, що вся влада злодії і вимагають від нього відкатів.
Щоправда він забув, що він також є частиною влади.

“Тому зараз, щоб запобігти розкраданням бюджетних коштів, я не боюсь брати на себе відповідальність і там, де законодавством не передбачено проведення тендеру, часто призначати виконавців робіт, які добре та, головне, чесно зарекомендували себе при проведенні робіт за раніше залучені мною кошти, замість тих, що пропонують мені розпорядники коштів. Роблю це з тим, щоб могти гарантувати як якість виконаних робіт, так і те, що вже перевірені люди нікому не дадуть не те що 30 %, а й одного відсотка відкату, та й тому не будуть економити на якості робіт і матеріалів, щоб і собі щось заробити, вже не кажучи, що не будуть порушувати закон.”

Звичайно, для чого давати відкати коли можна ці кошти покласти собі у кишеню, “накрутивши” ціну матеріалу майже вдвічі. Під висловом “собі у кишеню” я маю на увазі, що виконавець робіт на цьому заробив, а то знову Тимошенко накинеться на мене.

Загальна вартість проведених робіт на ремонт приймального покою в Коломийській ЦРЛ є 929 тис.грн. З них біля 530 тис.грн. витратили на матеріали.
Проаналізувавши ціни, які вказані в актах виконаних робіт за грудень 2017 року та середньоринкову на вересень 2018 року, різниця становить 187 тис.грн.
Тобто на матеріали могли витратити не 530 тис.грн., а лише 343 тис.грн.

“Тому можна уявити лють хабарників, коли їм з-під носа втекли такі кошти (можливість заробити сотні тисяч гривень через відкати на роботи на подвір’ї школи № 1)”, – з допису Юрія Тимошенко на його сторінці у ФБ.
Звичайно, що лютують. Лише на матеріалах накрутити 187 тис.грн., а отримати “дулю” і гнів нардепа.

“Виконавцю робіт по школі № 1 я навіть дав посвідчення свого помічника на громадських засадах, щоб ніхто навіть не смів заїкатися про відкати. До речі, завершивши попередній фронт робіт по приймальному покої в Коломийській ЦРЛ і отримавши безліч відзначень високої якості виконаних робіт, він похвалився, що вперше з моменту заснування фірми виконав роботи спокійно, без вимог відкатів”, – з допису Юрія Тимошенка.
Те, що нардеп не володіє інформацією щодо своїх помічників, то я це зрозумів давно.
Вказаний помічник, а це Віталій Шульга, не створював фірму і загалом, поки що, не зрозуміло яку посаду він там офіційно займає. На одному із сайтів перевізників він вказав, що є власником фірми, але офіційно фірма належить його дружині Олександрі. Цю фірму, а назва її “Оріон”, вона отримала від свого батька Василя Маротчака у 2014 році після того, як той став головою Пробійнівської селищної ради.
І тут зорі зійшлися: тато голова селищної ради, який має “входи” до ІФ ОДА, а чоловік помічник нардепа, який лише за 2017 рік залучив 100 млн.грн. на округ.
Щоправда, трішки запізно Віталій Шульга почав кооперувати з нардепом, але фірма за 2016-2018 роки отримала бюджетних 10 млн.грн.
Якщо на всіх роботах робилася така націнка на матеріали, то за два роки непоганий заробіток – біля 3 млн.грн.

Варто також зазначити, що станом на 1/08/2018 р. фірма “Оріон” мала податковий борг – 95 тис.грн.

А тепер вишенька на торт: “Не називаючи (поки що) жодних посад і прізвищ, як службовець Комітету з питань запобігання і протидії корупції ВР, авторитетно запевняю громаду, що, як показує практика, переважна більшість статків можновладців береться виключно з хабарів і розкрадання державної власності, в першу чергу через відкати в 30 %, дуже рідко в 20 % , від суми підряду. І так було завжди … до мене.”
І так було завжди до тебе, і так є при тобі.

До речі, фірмі “Оріон” дали ще 276 тис.грн. на ремонт приміщень Коломийської ЦРЛ.

Так ось, 22 серпня 2018 року Коломийським ВП ГУНП відкрите кримінальне впровадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.366, ч.1 ст. 191 КК України, а це “Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів” та “Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні”.
Так, я не буду приховувати, це за моїм зверненням відкрили кримінальне впровадження і мені неймовірно цікаво, як буде діяти нардеп Юрій Тимошенко, який є членом “Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції”.

Про фірму – https://youcontrol.com.ua/contractor/?id=20699958 та https://clarity-project.info/tenderer/25067324
Офіційна інформація про нардепа на сайті ВР – http://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/18141
Посилання на допис нардепа – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2200038173566802&id=100006819228796&__tn__=K-R

П.С. Якщо комусь потрібні акти виконаних робіт, то я залюбки вам їх надам. Там біля 50 сторінок.