Головний лікар Коломийської інфекційної лікарні створив конфлікт через власні амбіції

Spread the love

Коломийську районну інфекційну лікарню реорганізували у комунальне некомерційне підприємство «Коломийська інфекційна лікарня Коломийської міської ради». Таке рішення було прийнято сьогодні на 60-тій позачерговій сесії Коломийської міської ради, про це стало відомо журналістам «Вільне.ІНФО».

Хронологія подій.

25 січня 2020 року, на 58 сесії Коломийської міськради, депутатами було прийнято рішення «Про ліквідацію Коломийської районної інфекційної лікарні» та «Про передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області будівлі Коломийської  районної інфекційної лікарні». Тобто, Коломийська районна інфекційна лікарня втрачала юридичний статус лікарні, а на базі її створювалося Коломийське відділення Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні.

18 березня, цього ж року, в сюжеті телеканалу «НТК» головний лікар Коломийської інфекційної лікарні Володимир Кифорук звернувся до коломиян з проханням придбати медикаменти та засоби індивідуального захисту: маски, окуляри, халати, адже вони закінчуються у медичному закладі. Також він наголосив, що інфекційна лікарня з 1 квітня 2020року вже буде ліквідована, що не відповідає дійсності.

Інформація про закриття інфекційної лікарні, особливо після оголошення Урядом України карантину з 12 березня по 3 квітня 2020 року через пандемію COVID-19, не абияк обурило мешканців Коломийського району та Коломиї. Адже Коломийська інфекційна лікарня має першою приймати людей з підозрою чи хворих на коронавірус.

Коломийська міська рада та депутати спростували інформацію головного лікаря інфекційної лікарні та закликали не вестися на «фейкову» інформацію.

«Дорогі, Коломияни !!! Хочу всіх запевнити, що Інфекційна Лікарня буде працювати, не піддавайтесь на провокації ! А тим людям, а точніше нелюдам, зі сторінок ботів, які розповсюджують самі не розуміючи що ,має бути соромно, ?тому що в такий час, замість того щоб допомогти, сіють паніку брехливими постами !!!», – заявив у своєму дописі на сторінці у Фейсбук депутат Коломийської міськради Ігор Костюк.

Днями, журналіст «Вільне.ІНФО» Євген Гапич у себе на сторінці у Фейсбук виставив інформацію де зазначив, що у грудні 2019 року Коломийська інфекційна лікарня закупила нові меблі на 100 тис грн. Це досить дивно, якщо лікарню закривають.

«Але є питання. Головний лікар Кифорук плакався, що немає ні медикаментів, ні масок, ні халатів. Тобто нічого немає. А замок купити 19 березня 2020 року за 6500 гроші є? Не знаю чи це один замок чи два. Дешевше не було? Тим більше він наголосив, що лікарню з 1 квітня закривають. Щось головний лікар інфекційної лікарні Кифорук не договорює», – також зазначив у своєму дописі журналіст.

Як з‘ясувалося, Коломийська інфекційна лікарня отримує нову Ліцензію від МОЗ для якої потрібно мати дозвіл на зберігання наркотичних препаратів. Тому за 6500 грн, в кімнату де будуть зберігатися наркотичні препарати, придбали броньовані двері та замок. Це ще раз підтверджує, що інфекційна лікарня і надалі працюватиме.

Підтвердженням слів журналіста «Вільне.ІНФО» також були відповіді головного лікаря Коломийської інфекційної лікарні Володимира Кифорука на сьогоднішній сесії Коломийської  міськради.

«Приміщення ніхто не мав продавати. І я це публічно нічого не сказав. Приміщення було, є і буде Коломийською інфекційною лікарнею. Інше питання в статусі – звужені будуть можливості, якщо це буде відділення… Я сьогодні виступлю по телебаченню і спростую це все (про ліквідацію інфекційної лікарні, – ред.)», – пояснив головний лікар Коломийської інфекційної лікарні Володимир Кифорук.

Тобто, головного лікаря Володимира Кифорука не влаштовував статус «відділення» і відповідно втрати посади головного лікаря, адже після 1 квітня 2020 року він автоматично переводився на посаду завідуючого Коломийського відділенням Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні.

Також на сьогоднішній сесії Володимир Кифорук заявив, що не залишається на посаді головного лікаря у реорганізованому НКП «Коломийська інфекційна лікарня Коломийської міської ради».

Щодо стану наявності медичних ліків, препаратів та матеріалів, то інфекційна лікарня майже забезпечена та проводиться закупівля необхідного.

П.С. Володимир Кифорук є депутатом Івано-Франківської обласної ради (ВО «Батьківщина»), член постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров´я та соціальної політики

Автор: Євген Гапич

Related Posts