Гроші на вітер: хто відповість за розтрату у 350 тис гривень

Spread the love

В Коломиї не дороги, а напрямки. Звичайно є досить вагома причина чому більшість доріг перерита – майже по всьому місту замінюють водогін. Але є й інша причина чому дороги не доводяться до ладу або ремонт не завершений – в міському бюджеті немає грошей.

У серпні 2019 року розпочався капітальний ремонт вулиці Шевченка в місті Коломия. Загальна вартість робіт складає 14 млн 50 тис гривень. Роботи виконує буковелівська фірма «ПБС», яка пов‘язана з екс-нардепом Олександром Шевченком. Проте, вже у вересні цього ж року, роботи були призупинені. Причина банальна – фірма «ПБС» не отримала ні копійки за вже виконані роботи. Єдине, що добре, фірма застелила вулицю нижнім шаром асфальту і дорогою можна пересуватися.

А ось мешканцям вулиці Шкрумеляка в Коломиї не пощастило. У вересні 2019 року на цій вулиці з‘явилася будівельна техніка і розпочала капітальний ремонт дороги на який роками чекали коломияни. Але ремонтні роботи тривали не довго – тиждень. Після того, як ремонтники зрізали верхній шар асфальту та основи дорожнього полотна, більше техніки там ніхто не бачив. Дорогу перекрили з двох боків бетонними блоками і тепер мешканці вулиці не можуть ні заїхати до власного будинку, ні нормально пересуватися тротуарами. Ба більше, фірма «АВЕ» не має можливості забирати сміття з помешкань на цій вулиці, якого вже чимало накопилося.

Не важко здогадатися чому роботи були призупинені. Так, відсутність коштів у міській казні. Тоді для чого розпочали ремонт вулиць якщо грошей немає? Але відповідь на це запитання має надати не лише міський голова Коломиї Ігор Слюзар, а ще й правоохоронні органи.

Важливим є те, що роботи розпочалися до закінчення тендеру на ремонт вулиці Шкрумеляка.

28 серпня 2019 року Управління комунальним господарством Коломийської міської ради (УКГ) оголосило тендер на «Реконструкцію вулиці Шкрумеляка в м. Коломия». 16 вересня цього ж року відбувся аукціон з даного тендеру. В тендері прийняли участь три фірми –  ТОВ «Миколаївбудцентр» з початковою ставкою в 9,850 млн грн, ПП «Артембуд» – 9,052 млн грн та ТОВ «ПБС» – 9,59 млн грн. В результаті торгів перемогла фірма «Миколаївбудцентр» з найнижчою сумою – 6 млн гривень. Але 20 вересня 2019 року тендерний комітет УКГ приймає рішення скасувати торги. Причина скасування: «Закупівля не відбулася відповідно до абзацу третього, частини другої ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», в зв’язку із скороченням видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг».

Щодо скасування закупівлі порушень зі сторони УКГ немає, але є досить серйозне інше порушення – роботи з ремонту вулиці Шкрумеляка розпочалися без проведення тендеру. Ба більше, на ці роботи витратили бюджетні кошти.

Зі слів мешканців вулиці Шкрумеляка підготовчі роботи щодо реконструкції цієї вулиці проводило комунальне підприємство «Полігон Екології». За інформацією аналітичної платформи «YouControl» керівником КП «Полігон Екології» є Михайло Попелюк. Але це не суттєво. Справа в тому, що за ремонт доріг в Коломиї відповідає УКГ, начальником якого є Володимир Наливайко.

Згідно кошторисної документації, яку журналісти «Вільне.ІНФО» отримали за інформаційним запитом, підготовчі роботи складають 581,27 тис грн. Звичайно, що ця сума не є остаточною. Адже під час торгів загальна сума була суттєво знижена. Тому, орієнтовно, на підготовчі роботи було витрачено біля 350 тис грн. Але навіть не витрачено, а викинуто в повітря.

Розтрата бюджетних коштів, пошкодження комунального майна чи просто хуліганські дії – це вже правоохоронні органи мають визначитися зі статтею ККУ.

Наразі мешканці Шкрумеляка подали заяву в Національну поліцію міста Коломиї з вимогою покарати винних у руйнуванні дороги на цій вулиці.

Але бюджетні гроші таки викинуті на вітер.

Автор: Євген Гапич

Related Posts