Фірма-прокладка обласних водників протекла

Spread the love

Жахлива повінь 2008-го року змусила владу і громаду області звернути увагу на стан річок: на проблему укріплення берегів, регулювання річищ, діяльність “чорних шутристів”, які масово і незаконно вибирали гравійно-піщану суміш.

У вересні 2011 року депутати Івано-Франківської обласної ради приймають, на їхню думку, рятівне рішення: дозволити на Прикарпатті проводити руслоочисні та руслорегулювальні роботи на річках, що мало б знизити ризик паводків, сприяти відновленню природного стану річищ, зняти проблему з “чорними шутристами”.

Проте, через суспільний резонанс, у вересні 2016 року депутати Івано-Франківської облради голосують за припинення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках Прикарпаття.

Управління водних ресурсів Івано-Франківщини постійно стверджувало, що грошей на протипаводкові заходи не вистачає. Але, як не дивно, у грудні 2016 року лише на Коломийський район виділили біля 10 млн. гривень на будівництво берегоукріплювальних споруд на р.Прут.

За 8,5 млн. гривень в селах Семаківці та Борщів спорудять нову дамбу, що правда не з бетону, а з «шутру». На будівництво дамби в с.Корнич виділили 1,4 млн. гривень.

Будівництво берегоукріплювальних споруд в с.Корнич відразу розпочалося із гучного скандалу. В січні 2017 року активісти підняли голос проти будівництва дамби на р.Прут в Корничі. Поруч з руслоочисними роботами знаходиться зимувальна яма для риби. Рівень води впав і прісноводним не вистачало кисню. Риба гинула.

На нове будівництво берегоукріплювальних споруд на правому березі Пруту у районі Корнича Коломийського району Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів виділило 1,4 млн. гривень. Роботи з берегоукріплення виконувала фірма «ПМК-22». Згідно інформації з аналітичної платформи “YouControl” керівником фірми з жовтня 2016 року є екс-керівник служби автомобільних доріг в Івано-Франківській обласні Микола Проців.

Микола Проців є також керівником фірми «Брати КіП», яка у 2015 році будувала оборонні споруди на Сході України. Військова прокуратура Західного регіону відкрила кримінальне впровадження та звинувачує фірму в розкраданні 20 млн. гривень бюджетних коштів. Схожа історія відбулася і при будівництві берегоукріплювальних споруд на р.Прут в Корничі (керівник же той самий!)

В грудні 2016 року Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів укладає договір з фірмою «ПМК-22» на будівництво берегоукріплювальних споруд на правому березі річки Прут біля с. Корнич Коломийського району на загальну суму 1,4 млн. гривень. Згідно умов договору фірма-підрядник мала своїми силами та засобами виконувати роботи. Проте, керівник фірми «ПМК-22» Микола Проців для будівництва берегоукріплювальних споруд залучає Коломийське міжрайонне управління водного господарства, яке є підрозділом обласного управління водних ресурсів.

Отож, фактично всі роботи з розчистки русла річки Прут та будівництва дамби виконувало управління водних ресурсів, хоч згідно договору – фірма Миколи Проціва «ПМК-22». Зачароване коло?

Така дивна ситуація не залишилась без уваги правоохоронців: у грудні 2016 року слідчі Коломийської поліції зафіксували, що техніка та працівники Івано-Франківського управління водних ресурсів здійснювали роботи на р.Прут.

Але Микола Проців давно у цьому бізнесі, тому перестрахувався, як міг, використовуючи поширені схеми. Щоб відмити гроші керівник «ПМК-22» заключає договори з наближеними до нього фірмами «ПМК-89» та «ПМК-88». Фірма «ПМК-89» належить рідному брату Миколі Проціва – Богдану Проціву, а фірма «ПМК-88», згідно інформації з аналітичної платформи “YouControl”, до травня 2015 року була зареєстрована у м.Болехів, с. Підбережжя, вул. Б. Хмельницького, 51. Зараз за цією ж адресою зареєстрована фірма «ПМК-89». В такий спосіб брати Проціви намагались уникнути юридичної відповідальності за діяльність «ПМК-88».

Чому замітали? Все просто: на «ПМК-88» відкрито кримінальне впровадження за розкрадання бюджетних коштів на суму 383 тис. гривень на капітальному ремонті дороги Перегінське-Закреничне Перегінської селищної ради.

Вже не дивує і те, що управління водних ресурсів навіть не проводило тендеру на берегоукріплювальні роботи. Закон вони не порушили адже дозволено укладати договори на виконання робіт, якщо сума не перевищує 1,5 млн. гривень. Проте керівник управління Роман Михайлюк чомусь обрав саме фірму «ПМК-22» серед інших претендентів – ТзОВ «Будпроект ІФ», фірма «Силует» та ТзОВ «ПМК – 88».

Фактично, обласне управління водних ресурсів через фірму «ПМК-22» «відмило» бюджетні кошти. Як стало відомо журналістам «Вільне.ІНФО», сума розкрадання складає біля 500 тис. гривень.

Варто зазначити, що у травні 2017 року дамбу, яку збудували на р.Прут у с.Корнич вода зруйнувала.

Наразі, слідчі Коломийського відділу поліції в Івано-Франківській завершують досудове розслідування з даного кримінальному провадженню №12017090180000288, яке відкрите за ст. 191 ч.3 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Згодом суд, про результати його читайте у наступних публікаціях «Вільне. ІНФО».

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *