Конфлікт інтересів: депутат проголосував за виділення йому 2 га землі

Spread the love

13 жовтня 2016 року на сесії Коломийської міської ради депутати надали фірмі «Ільчігор і Ко» в користування на 50 років земельну ділянку площею 1,935 га яка розташована на вул.Валова, 48.

Саме на цій земельній ділянці розташовувався «Коломийський експериментальний завод програмованих радіоелектронних учбових терміналів “ПРУТ”, майновий комплекс якого у липні 2016 року шляхом аукціону викупила фірма «Ільчігор і Ко» за 17,56 млн.грн.

Згідно аналітичної платформи “YouControl” власниками фірми «Ільчигор і Ко» є коломияни Ігор Ільчишин та Віталій Сарафин, лучанин Сергій Голіков та киянка Наталія Полійчук. Із травня 2014 року керівником «Ільчігор і Ко» є Алла Ільчишина, дружина Ігоря Ільчишина.

Ігор Ільчишин є депутатом Коломийської міської ради, який пройшов по списку БПП «Солідарність» від округу №14. Проте, після обрання депутатом, залишився позафракційним.

Нагадаємо, 13 жовтня 2016 року коломийські депутати надали фірмі «Ільчігор і Ко» в користування на 50 років земельну ділянку площею 1,935 га, яка розташована на вул.Валова, 48.

«Приміщення «Експериментального заводу «Прут» було відчужено. Дане приміщення придбало приватне підприємство «Ільчігор» («Ільчігор і Ко», – ред.) Відповідно, оскільки приміщення (заводу, – ред.) перебувають у приватній власності, вони не мають права користуватися землею на основі постійного користування як державне підприємство – завод «Прут». Відповідно, воно (приватне підприємство, – ред.) повинно переоформити договір оренди. Було подано звернення і право користування припинили і надали в оренду (земельну ділянку, – ред.) приватній фірмі «Ільчігор і Ко», – прокоментував рішення сесії міської ради заступник міського голови Коломиї Олег Дячук.

Ігор Ільчишин, будучи депутатом міської ради, перед голосуванням за питання, яке стосується його фірми, повинен був заявити про конфлікт інтересів.

Він не тільки цього не зробив, але ще й сам проголосував за виділення землі фірмі «Ільчігор і Ко», яка йому частково належить та якою керує його дружина.

Відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема – депутат місцевої ради, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів не має права брати участь у прийнятті відповідного рішення. Реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

«Простіше кажучи, якщо, до прикладу, місцева рада розглядає питання виділення землі близьким чи пов’язаним з депутатом особам, підприємствам чи організаціям, керівником, власником чи засновником яких є депутат або його родич – депутат не має права брати участі у розгляді цього питання і тим більше голосувати за нього. І, крім того, перед розглядом на сесії (і у профільній депутатський комісії також, якщо він є членом такої комісії) повинен повідомити «під протокол» про наявність конфлікту інтересів і відмову від участі у голосуванні.

Якщо ж депутат цього не зробив, а проголосував за виділення землі – його дії містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП. Далі – справа за правоохоронними органами і судом. Санкція статті передбачає штраф від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів громадян (3400-6800 грн.)», – прокоментував дану ситуацію фахівець з  антикорупційного законодавства та голова ГО “Бюро з прав людини” Мирон Дмитрик.

Автор: Євген Гапич

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *