Любомир Жупанський: всі обіцяли, а ми зробили або лайфхак, як «твоя» фірма має виграти тендер на 4,45 млн. грн.

Spread the love

В березні 2018 року Коломийська міська рада уклала договір з приватним підприємством «Трейд-Інвест ІФ» на роботи з реконструкції тенісних кортів КДЮСШ в м. Коломия на загальну суму 4,45 млн. гривень. Секретар Коломийської міської ради Любомир Жупанський розрекламував цю подію у Facebook, як значне досягнення, на яке раніше ніхто не спромігся:

 «ВСІ ОБІЦЯЛИ, А МИ ЗРОБИЛИ!!! 01.03.2018 року відбулося підписання договору підряду щодо реконструкції тенісних кортів КДЮСШ на вул.О.Кобилянської, 8 в м. Коломия Івано-Франківської області загальною кошторисною вартістю 4 454 073,60 грн. з ПДВ з переможцем тендеру ПП Трейд – Інвест ІФ. Більш детальну інформацію можна знайти за ідентифікатором закупівлі UA-2018-01-02-001429-a на майданчику Prozorro», – повідомив на своїй сторінці у facebook Любомир Жупанський.

Отож майже 4,5 млн. грн. на реконструкцію тенісних кортів, де займається кілька десятків дітей. Оригінальне капіталовкладення. Ми поцікавились, чи можна було зекономити на кортах і як проходив сам тендер. Виявилось, у цій справі більше не любові до спорту, а чистої води політики.

За інформацією сайту «Zакупівлі 2.0» в період 2016-2018 років відділ молоді та спорту Коломийської міської ради підписав 22 контракти з різними підрядними організаціями на загальну суму 7,22 млн. грн, з яких 5,00 млн. грн. витрачено на капітальні чи поточні ремонтні роботи спортивних споруд: 2 млн. грн. – на виконання проектних робіт з будівництва типової будівлі басейну “H2O-CLASSIC”, 1,42 млн. грн.  – на капітальний ремонт приміщень ДЮСШ №1 на бульварі Лесі Українки, 43 та 1,61 млн. грн.  – на капітальний ремонт приміщень ДЮСШ №1 на вул. Петлюри, 176 в м. Коломия.

Варто зазначити, що капітальні ремонти приміщень ДЮСШ №1 на бул. Лесі Українки та вул. Петлюри (зараз це КДЮСШ – комплекс дитячо-юнацьких спортивних шкіл) проводила фірма «Пусконаладка-сервіс» та ФОП Ярослав Тимощук.

В публікації «Благі наміри, та не в ті руки: фірма, яка проводить ремонт ДЮСШ №1, суттєво завищила вартість робіт» журналісти «Вільне.ІНФО» писали, що фірма «Пусконаладка-сервіс» при виконанні робіт завищила ціни на товари та роботи.

«Ми володіємо ситуацією. Йде різносторонній нагляд за цим. Відділ молоді та спорту, коли приймав кошторисну документацію, запросив представників технагляду – фірму «Княждвірська». А саме, на сьогодні, я викликав представника цієї фірми, яка буде гарантом даних ремонтів і, звичайно, представника будівельної компанії. Будемо зараз з’ясовувати», – так тоді прокоментував цю ситуацію начальник відділу молоді та спорту Коломийської міськради Володимир Колесник.

Проте фірму не тільки не усунили від виконання робіт, а навпаки – підписали з нею додаткові угоди на ремонт приміщень КДЮСШ.

Нагадаємо, за інформацією аналітичної платформи «YouControl» власником фірми «Пусконаладка-сервіс» є Ярослав Тимощук, який також володіє фірмою «Трейд-Інвест ІФ». Саме з цією фірмою «Трейд-Інвест ІФ» Коломийська міська рада підписала договір на роботи з реконструкції тенісних кортів КДЮСШ в м. Коломия на загальну суму 4,45 млн. гривень.

Детально про тендер

22 січня 2018 року Коломийська міськрада провела аукціон тендеру «Реконструкція тенісних кортів КДЮСШ на вул.О.Кобилянської, 8 в м. Коломия Івано-Франківської області», в якому прийняли участь чотири фірми: ПП «БСМ «Будівельна компанія України» з ціновою пропозицією в 4 139 459,00 грн., ПП «Невікол» – 4 537 477,20 грн., ПП «Трейд – Інвест ІФ» – 4 454 073,60 грн. та ТзОВ «Харківспецінвест» з пропозицією 4 599 640,00 грн.

В ході торгів ПП «БСМ «Будівельна компанія України» знизила ставку до 2 576 964,50 грн., а ПП «Невікол» до 2 600 000,00 грн. Цінові пропозиції фірм «Трейд-Інвест ІФ» та «Харківспецінвест» лишилися незмінними.
Проте найнижчі цінові пропозиції фірм «БСМ «Будівельна компанія України» та «Невікол» тендерний комітет відхилив, оскільки вони не відповідають умовам тендерної документації, а переможцем торгів стала фірма «Трейд-Інвест ІФ», з якою 2 березня 2018 року Коломийська міська рада уклала договір на суму 4,45 млн. грн.

Цікаво, що угоду з реконструкції кортів з фірмою «Трейд-Інвест ІФ» підписував секретар Коломийської міськради Любомир Жупанський, який на час відпустки міського голови Ігоря Слюзара з 1 до 16 березня 2018 року виконував його обов‘язки.

Варто зазначити, що укладаючи угоду, секретар міськради Любомир Жупанський діяв в рамках закону, керуючись частиною 2 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Проте міський голова Ігор Слюзар мав достатньо часу до 1 березня 2018 року, щоб підписати угоду з фірмою «Трейд-Інвест ІФ», але не зробив цього. Саме це і привернуло увагу журналістів «Вільне.ІНФО» до даного тендеру.

Однопартійці

2 січня 2018 року тендерний комітет Коломийської міської ради оголошує тендер на закупівлю робіт «Реконструкція тенісних кортів КДЮСШ на вул.О.Кобилянської, 8 в м. Коломия Івано-Франківської області». Тендерну документацію на закупівлю даних робіт підписує заступник голови тендерного комітету Світлана Сенюк – начальник  відділу з питань контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, яку разом з Олександром Яворським призначили особами замовника, уповноваженими здійснювати зв‘язок з учасниками.

Цікавим є те, що голова тендерного комітету Наталя Геник саме в день тендеру – 2 січня 2018 року – перебувала у відпустці. А заступниця тендерного комітету Світлана Сенюк є прихильником партії БПП «Солідарність» та активно приймає участь в акціях цієї партії, а по факту є людиною Любомира Жупанського в Коломийській міській раді.

Насторожує і те, що всі чотири фірми-учасники тендеру подали свої пропозиції в останній день – 19 січня 2018 року у період з 11:00 до 12:00. До того ж, з чотирьох претендентів лише дві фірми «БСМ «Будівельна компанія України» та «Невікол» зіграли на пониження цінової пропозиції.

За інформацією аналітичної платформи “YouControl” власником ПП «БСМ «Будівельна компанія України» є Михайло Гакман, а керівником – Олександр Мойсей, які мешкають в м. Вижниця Чернівецької обл., де і зареєстрована фірма.

Одноосібним власником “ПП «Невікол” з 2007 року є Олексій Петечел, який до 23 січня 2018 року був співвласником фірми «Агро-Торент». Також співвласником та керівником цієї фірми з 2015 року і на даний час є Ярослав Тимощук, який також володіє вже знайомими нам фірмами «Пусконаладка-Сервіс» та «Трейд-Інвест ІФ».

Варто зазначити, що на момент проведення тендеру з реконструкції кортів 22 січня 2018 Олексій Петечел та Ярослав Тимощук все ще були кінцевими вигодоодержувачами у ТзОВ «Агро-Торент», що прямо вказує на зговір або антиконкурентні узгоджені дії у вигляді спотворення результатів торгів між фірмою «Невікол» та «Трейд-Інвест ІФ», яка виграла цей тендер на 4,45 млн. грн. Також гра однієї фірми на пониження ставки мало не вдвічі від стартової ціни і незмінна пропозиція іншої фірми мали би додатково привернути увагу тендерного комітету Коломийської міської ради.

Олексій Петечел на даний час перебуває на посаді доцента кафедри кримінального права Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Також він є членом виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради за квотою партії БПП. На виборах до Верховної ради-2014 Олексій Петечел був призначений уповноваженою особою від партії «Блок Петра Порошенка» в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України.

Найближчі родичі Олексія Петечела теж не обділені владою: дружина  Неля є начальником відділу з питань договірної і правової роботи управління капітального будівництва міськвиконкому Івано-Франківська, а невістка Ольга очолює відділ надання житлових послуг управління житлової політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради.

Загалом фірма Олексія Петечеля «Невікол» отримала підряди від бюджетних установ на 5,86 млн. грн., а фірма його сина Юрія «Петечелінвесбуд» – на 3,15 млн. грн.

Це ще не все…

В тендерній документації  на закупівлю робіт «Реконструкція тенісних кортів КДЮСШ на вул.О.Кобилянської, 8 в м. Коломия Івано-Франківської області» містяться кваліфікаційні критерії до учасника відповідно до статті 16 Закону та спосіб їх документального підтвердження. Зокрема вимагається документально підтверджений досвід виконання аналогічного договору за останні два роки (2016 та 2017 роки) на суму не менше 5,00 млн. грн. Для підтвердження виконання аналогічних договорів учасник має надати копію аналогічного договору та оригінали форм КБ-3в, КБ-2в, а також оригінал позитивного листа-відгуку з підписом посадової особи (організації),  із якою укладено договір.

Фірма-переможець «Трейд-Івест ІФ» в своїй тендерній пропозиції надає копію аналогічного договору підписаного 2016 року з Департаментом будівництва ЖКГМА ІФ ОДА на роботи з реконструкції центрального корпусу Снятинської центральної районної лікарні в м. Снятин Івано-франківської області на суму 5,8 млн. грн. Також в довідці про досвід виконання аналогічних робіт керівник фірми Ярослав Тимощук зазначає, що термін виконання договору – 2016-2017 роки, а це не відповідає дійсності. У іншій наданій ним довідці про вартість виконаних робіт та витрат (форма №КБ-3в) на об‘єкті з реконструкції центрального корпусу Снятинської центральної районної лікарні, які підписані між ПП «Трейд-Інвест ІФ» та  Департаментом будівництва ЖКГМА ІФ ОДА, чітко зазначено, що роботи зроблені лише на суму 2,68 млн. грн., а завершити виконання робіт планують аж 30 грудня 2019 року.

Отож даний договір мав засвідчувати надійність фірми у виконанні робіт з реконструкції, здатність виконати умови і завершити роботи, але договір, який надала фірма «Трейд-Івест ІФ» вказує швидше на протилежне. Відтак наданий аналогічний договір мав би спровокувати зауваження тендерного комітету.

Ще один факт порушення тендерної процедури залишився непоміченим тендерним комітетом: для підтвердження виконання аналогічних договорів «Трейд-Івест ІФ» реконструкція Снятинської ЦРЛ не підходить, адже згідно роз’яснення для тендеру код запланованих робіт і код з аналогічного договору мають збігатись. Натомість фірма «Трейд-Інвест ІФ» надає аналогічний договір за кодом CVP ДК 021:2015: 45200000-9 — Роботи, пов’язані з об’єктами завершеного чи незавершеного будівництва та об’єктів цивільного будівництва та CVP ДК 018-2000: 1264 — Будівлі лікарень та оздоровчих закладів, що не можна вважати аналогічними роботами. Простіше кажучи, будівельні роботи в приміщеннях та реконструкція спортивних об’єктів просто неба – різні види робіт і аналогія тут порушена.

Роз’яснення:  Також наданий договір не можна вважати аналогічним через невідповідність коду

до показника четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. На інших торгах (UA-2018-04-20-002056-a), яку проводив ВУКМ Коломийської міської ради, в запитаннях було наступне: «В той же час, законодавством України не визначено поняття «аналогічний договір», тому, відповідно до Академічного тлумачного словника «аналогічним» слід вважати той, який становить аналогію до чого-небудь, подібний, схожий. З наведеного випливає, що аналогічний – це не одне і те ж саме, що тотожний чи ідентичний. Поряд з тим, Замовником в ТД встановлено вимогу щодо надання аналогічного договору на закупівлю ідентичного, тотожного предметові закупівлі, що в свою чергу, суперечить вищенаведеному. Така вимога Замовника обмежує коло учасників та, відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» і на думку Антимонопольного комітету України є дискримінаційною, що відображено у відповідному рішенні щодо процедури закупівлі № UA-2016-09-02-001082-с». На що ВУКМ Коломийської міської ради надав відповідь, що в тендерній документації вимагається надання аналогічного договору з будівництва будівель відповідно до показника четвертої цифри Єдиного закупівельного словника, за яким визначено предмет закупівлі, а саме: 45210000-2 – Будівництво будівель. Тобто, в тендерній документації на реконструкцію кортів зазначений показник четвертої цифри Єдиного закупівельного словника CPV ДК 021:2015 – 45210000-2 – Будівництво будівель. Натомість фірма «Трейд-Інвест ІФ» надає аналогічний договір за кодом CVP ДК 021:2015: 45200000-9 — Роботи, пов’язані з об’єктами завершеного чи незавершеного будівництва та об’єктів цивільного будівництва та CVP ДК 018-2000: 1264 — Будівлі лікарень та оздоровчих закладів, що не можна вважати аналогічними роботами.

Отож наданий договір «Трейд-Інвест ІФ» та інші документи не підтверджують  виконання аналогічних робіт на суму не меншу 5 млн.грн., як за двома критеріями: сума договору значно менша та невідповідність за кодом CVP. Цього разу тендерний комітет навіть не повинен був вагатись у відхиленні тендерної пропозиції фірми «Трейд-Інвест ІФ» саме через невідповідність умовам тендеру.

Проте члени тендерного комітету одноголосно визнали фірму Ярослава Тимощука «Трейд-Інвест ІФ» переможцем в торгах.

Саме тому секретар Коломийської міськради Любомир Жупанський обрав фірми однопартійця – «Пусконаладка-сервіс» та «Трейд-Інвест ІФ» для ремонту спортивних споруд в Коломиї на мільйони гривень.
Варто також зазначити, що ПП «Трейд-Інвест ІФ» фігурує у справі з розкрадання бюджетних коштів на будівництві оборонних споруд в зоні АТО, які проводила фірма ПП «Брати КіП».

Замість епілогу

У червні 2016 року секретар міської ради на запитання журналістки Школи громадської журналістики:

«Ви плануєте якось посприяти, щоб були належні умови, і молоді люди могли здобувати відповідний рівень підготовки дома, а не за кордоном?»

Любомир Жупанський відповів:

«А які умови? Ви просто не розумієте цієї проблеми. Ми умови складаємо, зараз робимо багато для спорту. Ігор Богданович, всі заступники підтримують цю ідею: виділили кошти для ремонтів двох залів, на Петлюри і на бульварі Лесі Українки. Потрібно, щоб були тренери ( їх має бути декілька) фітнесу, фізичної підготовки, а у нас вчителів таких немає, як за кордоном. Навіть, якщо би я хотів це зробити в Коломиї. По-перше, яку зарплату потрібно дати цій людині? Теніс – це найдорожчий вид спорту. І хто приїде в Коломию та готовий тут платити тренерам великі гроші? Тим більше, хороші спеціалісти виїхали за кордон, де отримують за свою роботу високу платню».

Минуло більше року і риторика секретаря міськради стала більш прямолінійною чи менш обережною :

«Спочатку, коли ми прийшли в міську раду, я особисто взяв галузь, яка ніколи не розвивалася і ніколи для неї нічого не робили. Я взяв спорт. Я є колишнім спортсменом. Моя донька є спортсменом. Я почав цю галузь розвивати. Якщо вона успішно розвивається, то дивіденди кому йдуть? Йдуть Жупанському. Рейтинг політичної сили росте. Людина прийшла, щось сказала і зробила», – з коментаря секретаря Коломийської міськради Любомира Жупанського у програмі «Новий погляд» на ТРК РАІ у травні 2018 року.

Ось так власні амбіції, політика та бізнес-інтереси формують тему політичної гри – гри на темах важливих для українців, а тому вигідних для піару.

Автор: Євгеній Гапич

Related Posts