Маніпулятивний нон-стоп: переможемо матрацом

Spread the love

Позачергові вибори – швидкоплинна виборча кампанія – маніпулятивні технології. За цим логічним ланцюжом деякі кандидати до парламенту почали вибодовувати свої передвиборчі кампанії. Як от, до прикладу, керманич Коломийської дитячої лікарні – Олег Токарчук. Головною своєю задачею, з огляду на те, що зараз відбувається у 88-му виборчому окрузі, де депутат Івано-Франківської облради балотується у парламентарі, очевидно, бачить – навішати людям «на вуха» локшини – обіцянок-цяцянок. А може, спрацює?..

Хто ж він – той лікар-кандидат? Спочатку побув «сіреньким» депутатом облради – хтозна, що корисного зробив для людей, але власну клініку за час свого депутатства – відкрив (щоправда, на свою дружину). Тепер збирається йти до Парламенту. Чи ж вірою і правдою служив народові, захищаючи інтереси громади на обласному рівні? Давайте подивимося.

Список «добрих справ» у Олега Володимировича недовгий. Один раз він «засвітився» у звітах ГО «ОПОРА» (у період з вересня по грудень 2018-го, напередодні старту президентських перегонів). Тоді він зі своїми однопартійцями «спонсорував» похід дітей Прикарпаття на безкоштовний перегляд стрічки «Король Данило».

І друга добра справа – це збір коштів для закупівлі дитячих ліжок для лікарні, яку очолює Олег Токарчук. Збір тих коштів він, очевидно, організував сам. І показав громаді приклад добродушності – перерахував у загальну скарбничку 509 гривень з копійками. І громада відізвалася на його ініціативу: хто по сто гривень кидав, хто по двісті, а то й по двадцять, і по п’ятдесят. Хто скільки міг. Хтозна, як довго Коломия збирала би ті кошти, якби не Андрій Іванчук. Він, не галасував, як головлікар, на кожному кутку про своє «велике серце», й добру душу, а просто перерахував майже усю суму, необхідну для придбання потрібних меблів – понад 35 тисяч гривень (на ліжка треба було зібрати 39.990  грн). І… позбавив лікаря можливості піаритися на тих ліжках усю виборчу кампанію. Бо все – крапка. Гроші зібрали, просити милостиню в народу вже не треба, мозолячи йому очі, вже треба роботу робити – ліжка купувати…

Та хіба йому тепер до ліжок? До лікарні? Тут вибори – у самому розпалі. Тут – і до виборця бігти треба, і біг-борди вивішувати треба, і сіті-лайти – також не завадять. По нашому округу громадські активісти нарахували щонайменше 30 біг-бордів і 30 сіті-лайтів з усміхненим обличчям Токарчука. Розміщення одних на місяць коштує щонайменше 10 тисяч гривень, інших – по п’ять можна сторгуватися. У сумі – це близько 450 тисяч гривень! Звідки ж такі гроші у лікаря? Хай навіть і головного?

Загляньмо у його електронну декларацію. Як свідчить «документ» за 2018-й рік, Олег Токарчук проживає разом з дружиною та сином досить скромно – у квартирі площею 68,3 кв. м. Помешкання належить дружині головлікаря Оксані. Ні земельних ділянок, ні будинків подружжя Токарчуків не має.

У власності Олега Токарчука є автомобіль «Ford Focus», 2011 року випуску, який він придбав у 2017-му році за 166,68 тис. гривень. До цього він володів автомобілем Opel Vectra, який продав за 61,25 тис. гривень.

У 2017 році Олег Токарчук отримав 168,95 тис гривень заробітної плати на посаді головного лікаря Коломийської дитячої лікарні, а його дружина – 63,56 тис гривень зарплати у Коломийський ЦРЛ.

Подружжя Токарчуків на кінець 2017 року не мало власних заощаджень (в усякому разі ні чиновник, ні його дружина таких не декларували). У 2018-му  головлікар на своїй посаді заробив 140,71 тис грн. Задекларував він і грошову винагороду – 1200 гривень – до подяки від Івано-Франківської облради (мабуть, за сумлінну роботу депутатом).  Ще 1100 гривень головлікар підзаробив «за сумісництвом у медичному центрі «Здорова сім‘я»», який відкрила його дружина Оксана у вересні 2018 року.

У дружини Токарчука заробітки на посаді лікаря Коломийської ЦРЛ досить скромні – практично, як у всіх лікарів в Україні – у середньому на місяць майже 5,5 тисяч гривень (усього – 64,91 тис. грн. на рік). Тому, мабуть і довелося їй, дружині депутата облради, скуштувати підприємницького хліба. У липні минулого року Оксана Миронівна зареєструвала свій Медичний центр «Здорова сім‘я» і за півроку її заробітки в ньому склали трохи більше 11 тисяч гривень…

Судячи з декларацій депутата облради, два останніх роки були досить непростими для його родини. У 2017-му глава сімейства забажав пересісти на трохи новішу машину. Продав Олег Володимирович старенького Опеля трохи більше ніж за 60 тисяч гривень і купив «поношеного» Форда за майже 167 тисяч. Варто зауважити, що це було нелегке випробування для родини головлікаря. Бо сумарний дохід сім’ї за повний рік, включаючи зарплатню дружини та стипендію сина, становив трохи більше 219 тисяч. Оскільки заощаджень сім’я Токарчуків не декларувала, то виходить, що на авто скопичили зі скромного родинного доходу…  Лишаючи «копійки» собі на прожиття.

Непростим на «випробування» для родини депутата облради став і минулий рік. Бо довелося… відкривати приватну медичну клініку – Медичний центр «Здорова сім‘я». Сучасне приміщення, зручне місце розташування, євроремонт, сучасне оснащення (стандартні умови для приватної клініки, яка хоче працювати з небідними клієнтами). За оцінками підприємців, відкриття такого центру стане у чималу копійку – у справу треба інвестувати щонайменше 200 тисяч гривень. Аби виділити таку суму з офіційних доходів родини, сім’я головлікаря має взагалі відмовитися від їжі – не їсти й не пити цілий рік, і за комуналку не платити. Копійку до копійки – і відкладати на «сімейну справу»…

А у 2019-му році –  новий «форс-мажор» – позачергові вибори до Верховної Ради. Токарчук приймає це «важке» для себе рішення – йду «рятувати країну»! Вже якось у тій лікарні з тими ліжками, може, й без мене розберуться. Я вже ліміт своїх «добрих справ» на посаді депутата облради і так перевиконав. Тепер треба братися за роботу по цілому округу! 88-му! Хто ж краще, за мене знає, що цим бідним людям треба від політиків – побільше локшини, побільше посмішок з біл-бордів та сіті-лайтів, побільше обіцянок… І все – мандат народної довіри у тебе в кишені. А що ж ви хочете – це технології, МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ свідомістю виборців. На тому поки що тримається майже весь вітчизняний політикум…

Related Posts