Намалюй мені “схеми” в Прозорро

Spread the love

«Будівельник за освітою та художник за покликанням…Чергову виставку живопису презентував художник Микола Качур. На понад трьох десятках картин – рідна природа. Береги прикарпатських річок, схили гір та сади на околицях сіл. На виставці – творчі роботи, створені в різні пори року. Та переважають осінньо-весняні насичені оранжеві та жовтогарячі тони», – повідомляє сайт Вежа.

Успішний підприємець, власник будівельної фірми, Микола Качур.

Журналісти «Вільне.ІНФО» привідкриють завісу щодо бізнесового успіху Миколи Качура.

У 2015 році Микола Качур спробував свої політичні сили – балотувався до Івано-Франківської обласної ради від партії «Самопоміч».

Саме тоді «Самопоміч» збирала нові обличчя, які так необхідні були українському суспільству.

На місцевих виборах 2015 року «Самопоміч» підтвердила свій статус загальнодержавної політичної сили, показавши пристойний результат практично в усіх регіонах країни.

Проте «Самопоміч» багато де на місцях потрапила під контроль людей, які прийшли у партію переважно з бізнесу, і які, як не важко здогадатися, у політику зібралися не через те, що їхній бізнес переживав найкращі часи. Також варто зазначити, що люди ці часто не були пов’язані із Садовим безпосередньо, і яких мало цікавило і цікавить його політичне майбутнє. Головне – встигнути конвертувати рейтинги партії у депутатські мандати і крісла у виконавчій владі.

Одним з таких і є бізнесмен Микола Качур, але в політиці не склалося – не обрали.

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Микола Качур є одноосібним власником фірми «Силует» від моменту заснування у 1991 році. З 2008 року фірма Миколи Качура виграла тендерів на 127,70 млн. гривень. Основними замовниками послуг є Долинська РДА – 9,8 млн. грн.Дністровське басейнове управління водних ресурсів (Івано-Франківське обласне управління водних ресурсів) – 10,0 млн. грн.філія “УМГ “Прикарпаттрансгаз” ПАТ “Укртрансгаз” – 15,1 млн. грн.ДП “Прикарпатська регіональна дирекція з водогосподарського будівництва” – 18,8 млн. грн. та Гошівська сільська рада – 51,8 млн. грн.

В серпні 2013 року ДП “Прикарпатська регіональна дирекція з водогосподарського будівництва” за результатами тендеру уклало угоду з ВКФ “Силует” на регулюючі та берегоукріплювальні роботи на річці Стрий у Львівській області за 17,56 млн гривень.

За інформацією сайту “Наші гроші” і Центру протидії корупції, тендер є сумнівним, оскільки з 8 учасників, що подали пропозиції, були допущені лише двоє, і при цьому кілька з відхилених пропозицій були дешевшими. Центр протидії корупції з допомогою нардепа Л.Оробець передав викладені факти до контролюючих органів. Голова Львівського облтервідділення АМКУ А.Басараба повідомив, що перевірка порушень не виявила. Втім, порушення знайшла ДФІУ – у переможця ВКФ «Силует» вже закінчилась ліцензія на виконання робіт визначених у закупівлі, а також, розрахунок адміністративних витрат підприємства за результатами діяльності базується на показниках 2009 року, замість необхідного 2012 року.  Тому, переможець ВКФ «Силует» не відповідає документації конкурсних торгів. Державна фінансова інспекція України рекомендувала замовнику розірвати договір, і після того, як замовник рекомендацію не виконав, склала щодо його посадових осіб три адмінпротоколи, в тому числі оштрафувавши одного з членів комітету з конкурсних торгів.

Єдиним допущеним до участі конкурентом фірми стала «Мукачівська ПМК № 77» історично пов’язана з екс-міністром МНС Віктором Балогою та його партією. Основними акціонерами до 2011 року були Павло, Лілія та Віталія Балоги, а також Iван Белеканич, відомий як товарознавець ТОВ «Закарпатська продовольча група» (засновники – Оксана Балога, Марина Петьовка та Мирослава Токар). В кінці 2011 року, за даними SMIDA, новими акціонерами «ПМК № 77» стали десять фізосіб, в основному співробітники компанії – від замдиректора до головного бухгалтера. Вищезгаданих родичів Балоги серед них більше немає.

З 2015 філія “УМГ “Прикарпаттрансгаз” ПАТ “Укртрансгаз” підписало з ВКФ «Силует» 9-ть угод на загальну суму 15,1 млн. гривень.

За даними «Прозорро»ВКФ «Силует» три рази перетиналась на публічних закупівлях, які проводила філія “УМГ “Прикарпаттрансгаз” ПАТ “Укртрансгаз”, з фірмою «Техпостач.» та п‘ять разів із фірмою «Карс Інвест», які переважно були єдиними конкурентами на цих торгах.

Фірма «Техпостач.» зареєстрована в серпні 2015 року, де власником та керівником є Любомир Когут.

Цей же номер телефону фірма «Карс Інвест» зазначає на торгах як зв‘язковий.

Також на сайтах Valet та Garagemap, які рекламують готельний бізнес, розміщена інформація про готель «Kolin Home», де вказаний контактний номер телефону +380506433524Готель «Kolin Home» належить Миколі Качуру, а згаданий номер телефону фірма «Техпостач.» вказує в офіційних документах.

Готель «Kolin Home», який належить Миколі Качуру та фірма “Техпостач.” Любомира Когута мають однаковий номер телефону +380506433524

Цікавим є те, що до грудня 2015 року приватне підприємство «Техпостач.» було зареєстровано за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Степана Бандери б.8-А, кв. 10. Саме за цією адресою, згідно аналітичної платформи «YouControl», мешкає власник ВКФ «Силует» Микола Качур.

13 липня 2017 року Гошівська сільська рада укладає договір з ВКФ «Силует» на Реконструкція з добудовою незавершеного будівництвом будинку культури під навчально-виховний комплекс в селі Гошів Долинського району Івано-Франківської області на суму 51,848 млн. гривень.

Єдиним конкурентом на торгах була фірма «Карс Інвест». Фірми подали конкурсні пропозиції ввечері 21 червня 2017 року, з різницею у менш ніж три години. Протягом аукціону не грали на пониження.

Єдиним конкурентом на торгах майже на 52 млн. грн. була фірма “Карс Інвест”, яка пов’язана з Миколою Качуром.

За інформацією аналітичної платформи «YouControl»ТОВ «Карс Інвест» використовує контактний номер – 0504333281. Цей же мобільний вказувала, як зв’язковий, і фірма ВКФ «Силует» в одному із оголошень від жовтня 2012 року (поруч з офісними контактами, а також мобільним – 0503387433).

Нагадаємо, одноосібним власником ВКФ «Силует» від моменту заснування є Микола Качур.

Першими співзасновниками ТОВ «Карс Інвест» були його діти – Володимир, Назарій та Роман Качури, а також Мирослава Мельник та Андрій Хортів, які сьогодні ділять фірму. Тоді компанія носила назву «Силует Інвестбуд» і була зареєстрована в одному із ВКФ «Силует» будинку – на вул. Рильського, 16 у смт. Рожнятів Івано-Франківської області.

Зміна назви фірми та адреси реєстрації

3 січня 2017 року фірму перейменували у «Карс Інвест» та перереєстрували за іншою адресою, а 16 лютого того ж року – троє Качурів вийшли з товариства.

Будинок, у якому прописали «Карс Інвест» (вул. Шевченка, 2 у смт. Рожнятів) – це магазин продовольчих товарів з кафетерієм, який зареєстрований на ВКФ «Силует».

Це магазин продовольчих товарів з кафетерієм, який зареєстрований на ВКФ «Силует»

Згадана Мирослава Мельник одночасно є головним бухгалтером  ВКФ «Силует», а Андрій Хортів до 2017 року займав посаду заступника директора в цій же фірмі. Тут же працюють Володимир КачурНазарій Качур та Тетяна Володимирівна Качур.

Мирослава Мельник одночасно є головним бухгалтером  ВКФ «Силует» та власником фірми “Карс Інвест”.

Також у ВКФ «Силует» працює Романія Василечко, а у «Карс Інвест» її син Ростислав Василечко, у ВКФ «Силует» працює Оксана Гродзіцька (у дівоцтві Рибчак), а у «Карс Інвест» – Василь Гродзіцький.

На одних із торгів, тоді ще ТОВ «Силует Інвестбуд» використовувало електронну поштову скриньку «[email protected]», яка сьогодні прописана контактним у документації ТОВ ВКФ «Силует». На цих же торгах зв’язковим «Силует Інвестбуду» був номер телефону 0995310622, який використовував також власник ПП «Техпостач.» Любомир Когут.

На ще одних торгах, вже перейменована «Карс Інвест» та ВКФ «Силует» вказують ту ж саму електронну поштову скриньку – [email protected].

«Карс Інвест» та ВКФ «Силует» вказують ту ж саму електронну поштову скриньку – [email protected]

Загалом вищезгадані фірми, які причетні до Миколи Качура, на тендерах освоїли 139,21 млн. гривень.

Фірма «Силует» також фігурує у журналістському розслідуванні «Гроші ковшем: хто і як заробляє на знищенні прикарпатських річок», яка у 2011-2012 роках виконувала регулювання та розчистку русла на р. Чечва в с. Нижній Струтинь. Незважаючи на те, що з 2009 року фірма виграла тендери на регулюючі та берегоукріплюючі роботи на гірських річках загальною вартістю 25,48 млн гривень, роботи з розчистки р. Чечва в с. Нижній Струтинь не завершила.

Також фірма Миколи Качура ВКФ «Силует» згадується у вироку Сихівського районного суду м.Львова. Керівника та власника фірми ПП «Секюріті Профі» суд визнав винуватим за ч.1 ст.205 КК України «Фіктивне підприємництво», який упродовж березня – травня 2016 року надавав послуги з мінімізації податкових зобов‘язань іншим фірмам, в т.ч. фірмі «Силует». Фактично фірма Миколи Качура «відмивала» бюджетні кошти та ухилялася від сплати податків.

Висока залежність від тендерів вказує на залежність від ходу їх проведення, політичної ситуації та інших потенційно корупційних складових.

Згідно аналітичних даних платформи «YouControl» частку у виручці ВКФ «Силует» від реалізації продукту займають фінанси, що були отримані від забезпечення державних установ, а також висока залежність від тендерів вказує на залежність від ходу їх проведення, політичної ситуації та інших потенційно корупційних складових.

Автор: Євген Гапич

Related Posts