Освіта, культура, спорт: зарплати коломийських керівників у 2018 році

Spread the love

Останні роки Коломию штормить від реформ, впроваджуваних міською владою. Кабмін України у 2015 році лише заговорив про реформу в освіті, а коломийська влада вже готова була її впроваджувати. Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов у 2014 році презентував лише концепцію, яка має вивести український спорт на вищий рівень, а вже у 2015 році коломийські чиновники почали її втілювати в життя. Правда роблять вони це по-своєму – по-коломийськи. Але кожна така реформа потребує грошей – наших грошей.

Освіта

У 2015 році коломийська влада вирішила реформувати освіту. Виконавчий комітет коломийської міськради прийняв рішення про децентралізацію фінансування шкіл та садочків. Від цього часу фінансово-економічними питаннями освітніх закладів займалися директори цих установ. Але вже наступного 2016 року члени виконкому міськради приймають рішення про згортання реформи та повернення до централізації освіти у сфері управління фінансами.

Така освітня реформа обійшлася коломиянам у 2016 році більше ніж у 3 млн гривень. Хто на цьому заробив «Вільне.ІНФО» писало у журналістському розслідуванні «Реформатори освіти по-коломийськи (розслідування)».

Пізніше, у 2017 році, управління освіти Коломиї вирішило провести чергову реформу – перевести котельні коломийських освітніх закладів на альтернативну енергетику. Тоді управління освіти без конкурсу віддало котельні кількох шкіл невідомій фірмі, близькій до колишніх комуністів та регіоналів.

За результатами такої реформи споживання енергоносіїв освітніми закладами не те, що би зменшилося, а, навпаки, – збільшилося в рази. У 2018 році зайві витрати бюджетних коштів по всіх загальноосвітніх закладах Коломиї – приблизно 1,50 млн грн.

Економічними питаннями у Коломиї займається перший заступник міського голови. До вересня 2018 року цю посаду займав Сергій Коцюр, політична партія “Самопоміч”. Пізніше його місце зайняв його однопартієць Володимир Григорук.

Відділ економіки, інвестиційної політики та енергозбереження, який проводить моніторинг за споживанням енергоносіїв в освітніх закладах, очолює Вікторія Образцова (партія “Самопоміч”).

Начальником управління освіти з 2016 року є Любомир Бордун. Він також є депутатом Коломийської міськради від партії «Самопоміч».

Не зважаючи на неефективність використання бюджетних коштів, чиновники отримують доволі високі премії та надбавки за високі досягнення у праці.

Нагадаємо, екс-перший заступник міського голови Коломиї Сергій Коцюр за вісім місяців 2018 року отримав 188,94 тис грн заробітної плати, з яких 23,60 тис грн за високі досягнення у праці та 67,45 тис грн преміальних. Вікторія Образцова у 2018 році заробила 189,06 тис грн, з яких 45,47 тис грн надбавки за високі досягнення у праці, 37,76 тис грн премії та 19,25 тис грн матеріальна допомога.

Любомир Бордун, начальник управління освіти, у 2018 році отримав 251,71 тис грн. Щоправда, на сайті НАЗК задекларована трішки більша сума – 254,80 тис грн. Також журналістам «Вільне.ІНФО» у відповіді на інформаційний запит вказали цю ж суму. Проте, це не відповідає дійсності. У розрахунковій відомості нарахування зарплати зроблена елементарна помилка – загальна та ряд інших сум пораховані невірно.

В порівнянні з минулим роком зарплата Бордуна суттєво зросла. У 2017 році він отримав 152,35 тис грн. або в середньому по 12,6 тис грн на місяць, а у 2018 році йому вже виплачували в середньому 20,9 тис грн щомісячно. Варто зазначити, що останні три місяці минулого року його зарплата становила вже 25,0 тис грн на місяць. Чистий оклад Любомира Бордуна за 2018 рік становив 65,48 тис грн. Знову ж, у розрахунковій відомості вказано 77,98 тис грн.

Щомісячна надбавка за напруженість та складність становила 3,8-5,9 тис грн., а за рік – 59,70 тис грн. Проте Любомир Бордун отримав значні річні преміальні – 94,05 тис грн. Лише протягом  жовтня-грудня 2018 року він отримував по 12,5 тис грн щомісяця. Зауважимо, що у розрахунковій відомості загальна сума преміальних вказана також не вірно і значно занижена – 84,63 тис грн.

Також Бордун торік отримав матеріальну допомогу. У липні 2018 року йому виплатили 17,51 тис грн.

Виникає запитання, якщо головний бухгалтер не в змозі правильно порахувати суму у стовпчик у розрахунковій відомості по зарплаті, то як загалом проводяться розрахунки в централізованій бухгалтерії управління освіти Коломиї?

Спорт

Ще одна реформа яка наробила багато шуму в Коломиї – спортивна реформа. Одразу після місцевих виборів 2015 року все кардинально змінилося. Новопризначеному секретарю міськради Любомиру Жупанському неофіційно віддали курирувати коломийський спорт. Першим кроком став перехід  ДЮСШ в управління відділу молоді та спорту, яке, на відміну від освіти, виправдовує себе вищими спортивними досягненнями. Відразу ж створили ще одну ДЮСШ. Та не встигли ці три школи пропрацювати й року, як їх вже вирішили ліквідовувати, а натомість створити одну – комплексну. Мотивація банальна – матеріальної бази на дві школи не вистачає, й ефективно її можна буде використати, об’єднавши усі види спорту в одному комплексі. У травні 2017 року депутати Коломийської міськради прийняли рішення створити одну комплексу спортивну школу на базі трьох. І це зовсім не дає відповіді на раціональне й логічне питання, для чого було з конфліктами та брудом ламати чинну систему спортивного виховання, якщо вже за такий короткий час повертатися до витоків.

Володимир Колесник, керівник відділу молоді і спорту міської ради, тоді зазначив, що це продовження реформи, яка почалася рік тому і яка, за його словами, принесла позитивні результати. Серед них – ремонти спортивних залів, підвищення заробітної плати тренерам і новий інвентар.

У 2017 році Колесник отримав 126,93 тис грн заробітної плати, а вже у 2018 році вдвічі більше – 269,94 тис грн. Його середньомісячний оклад у минулому році становив 4,7-6,5 тис грн на місяць. Майже стільки ж на місяць він мав надбавку за високі досягнення у праці. Всього за 2018 рік він отримав 58,92 тис грн надбавок. Але суттєво покращити своє матеріальне становище допомагали отримані премії. З січня по червень 2018 року Володимир Колесник отримував біля 10 тис грн премій щомісячно. Щоправда, з липня розмір премій значно зменшився – 3,5-7,1 тис грн на місяць. Загалом його річні преміальні склали 84,09 тис грн, що на 10 тис грн менше ніж у Любомира Бордуна. Проте Колесник отримав трішки більше матеріальної допомоги за минулий рік – 20,66 тис грн.

Нагадаємо, Володимир Колесник на місцевих виборах 2015 балотувався до Івано-Франківської обласної ради від партії «Укроп».

Культура

Вислову «Хліба і видовищ!» вже кілька століть. Крилатим він став ще в часи великої імперії, ім’я якої було Стародавній Рим, і скандувалось простими бідняками на латині «Хліба і видовищ», як «Pane e circenses». Але вперше це вираження було почуто далеко не з вуст плебейської маси і натовпу простолюдинів, а з творів відомого римського сатирика-поета Ювенала.

Найвищу популярність вираз набув за часів Нерона. Імператор міг буквально затьмарити розум народу, роздавши їм їжі і вина. Кілька повстань йому вдалося придушити, лише нагодувавши і напоївши розлючений натовп, після чого всі відправлялися на арену, де проходили криваві битви, а люди тріумфували «Хліба і видовищ!».

Сьогодні цей вислів не втрачає свого сенсу та актуальності. Як і в античні часи, зараз це означає низовинні бажання й інтереси народу, які намагаються задовольнити політики і верховоди влади. Барвисті високорейтингові шоу, короткострокова вигода, численні обіцянки красивого життя – ось сучасне поняття «Хліба і видовищ!».

З казни Коломиї щороку йдуть чималі кошти на влаштування різних фестивалів, концертів та шоу. Відповідальність за організацію цих дійств покладено на першого заступника міського голови Володимира Григорука та заступника міського голови Володимира Бойцана, а виконавець – управління культури Коломийської міської ради, начальником якого є Уляна Мандрусяк.

Середньомісячний чистий оклад Уляни Мандрусяк у 2018 році становив 4,7-6,5 тис грн, а загально за рік – 59,59 тис грн. Нараховані їй надбавки за високі досягнення у праці також не відрізняються від нарахованих надбавок начальнику освіти та начальнику спорту Коломиї – 58,09 тис грн. Проте значно відрізняються преміальні. У січні-червні 2018 року Мандрусяк отримувала 150% преміальних, а це в середньому 14,0 тис грн на місяць. З липня 2018 року вона отримувала премії дещо менші – в середньому 11,0 тис грн на місяць. Загалом же сума її річних преміальних у минулому році склала 134,84 тис грнЦе більше ніж отримав начальник управління комунальним господарством Володимир Наливайко. Його річні преміальні у 2018 році становили 103,56 тис грн. Щоправда, Уляна Мандрусяк поки що поступається позицією міському голові Ігорю Слюзару, який отримав 139,79 тис грн преміальних у 2018 році. Також значно покращити своє матеріальне становище Мандрусяк змогла отримавши 26,0 тис грн матеріальної допомоги.

Загалом начальник управління культури Коломийської міської ради Уляна Мандрусяк у 2018 році отримала 329,20 тис грн заробітної плати.

Нагадаємо, Уляна Мандрусяк на місцевих виборах 2015 балотувалася до Коломийської міськради по списку від БПП «Солідарність».

Підсумки

Наразі, начальник управління культури Коломийської міськради Уляна Мандрусяк очолює «почесне» третє місце у номінації «Топ-премійований чиновник Коломиї 2018» і посуває на четверте місце у цьому заліку начальника управління комунального господарства Коломийської міської ради Володимира Наливайко.

Автор: Михайло Рогів, Євген Гапич

Related Posts