Прихований бізнес очільника Коломийського осередку БПП Любомира Жупанського

Spread the love

Чотири земельні ділянки, два будинка, квартира, елітне авто, сім вантажівок та гроші в готівці – 1,2 млн гривень, 90 тис євро та 125 тис доларів. Такі статки задекларував депутат Коломийської міської ради від партії «БПП» Любомир Жупанський після свого звільнення з посади секретаря міськради у серпні 2018 року.

Красиво жити не заборониш. Особливо, коли ти ніколи не мав офіційно зареєстрованого бізнесу чи займався підприємницькою діяльністю.

Але рано чи пізно платити за боргами треба. В кінці лютого 2019 Івано-Франківський суд виніс рішення задовольнити адміністративний позов Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до депутата та екс-секретаря Коломийської міської ради Любомира Жупанського про стягнення податкового боргу та стягнути з нього в дохід бюджету податковий борг в сумі 1 786 671 грн. 86 коп.

Нагадаємо, понад рік тривало досудове розслідування. У справі про незаконне збагачення Любомир Жупанський – екс-секретар Коломийської міської ради та очільник Коломийського осередку БПП “Солідарність” – мав пояснити походження своїх доходів, вказаних у декларації. Проте Любомир Жупанський не зміг пояснити походження своїх статків (майже 6,5 млн грн) і тепер змушений буде заплатити майже 1,8 млн грн податкового боргу, про це писало «Вільне.ІНФО» у матеріалі «Платити за боргами: депутат від БПП Любомир Жупанський заплатить 1,786 млн грн за незаконне збагачення».

Фіскали перевірили цього посадовця, але дещо пропустили: Любомир Жупанський має прихований бізнес. Журналісти «Вільне.ІНФО» вирішили допомогти заповнити прогалини у фінансовій історії одіозного екс-секретаря Коломийської міської ради.

Початок

Любомир Жупанський до квітня 2015 року був керівником Коломийської міської організації партії «Громада» – партія екс-прем‘єр-міністра Павла Лазаренка. На місцевих виборах – 2010 Любомир Жупанський вперше спробував потрапити до Коломийської міської ради як депутат. Проте його спіткала невдача.

На місцевих виборах 2015 року Любомир Жупанський таки здійснив мрію – вліз у владу. Більше того – був обраний секретарем Коломийської міськради. Про це більш детально можна ознайомитися в статті «Кому належать Коломийські громадські організації та ЗМІ. Частина 2 (інфографіка)», яку раніше підготували журналісти «Вільне.ІНФО».

З моменту обрання секретарем міської ради Любомир Жупанський мав позбутися чи передати свій бізнес іншій особі і жити на одну зарплату, як то кажуть.

Позбутися прибуткового бізнесу навряд хтось хоче, а ось передати можна. Наприклад, у сліпий траст.

Бізнес до посади

У червні 2016 року Любомир Жупанський в інтерв‘ю газеті «Вікна» (Олена Гелетюк, Школа громадянської журналістики) зізнався, що до зайняття посади секретаря Коломийської міськради займався машинним бізнесом (купи-продай).

Дійсно, в декларації за 2014 рік він вказує чотири вантажні автомобілі, а у 2015 декларує придбання ще чотирьох іномарок та продаж одної вантажівки. Ба більше, у 2014 році Любомир Жупанський був організатором Всеукраїнської акції про скасування утилізаційного збору та акцизу за переобладнання транспортного засобу. Тоді, у квітні 2014, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо відміни утилізаційного збору та акцизу переобладнання транспортного засобу)».

Варто нагадати, що податки з «машинного бізнесу» Любомир Жупанський не сплачував і це довело ДФС в суді.

Сліпий траст

Аналізуючи декларації за 2016-2018 роки можна переконатися, що бізнесом з продажу машин Жупанський вже не займається. В деклараціях за ці роки фігурують все ті ж сім вантажних автівок. Та і він сам підтвердив, що такі машини ніхто тепер не купує.

«У 2013 році сталася революція, і ці машини ніхто не купляв, вони залишилися. Я їх продаю», – з інтерв‘ю газеті «Вікна».

Також за інформацією Єдиного державного реєстру МВС України Любомир Жупанський володіє сімома вантажними автомобілями марки  MERCEDES-BENZ Atego, які зареєстровані Коломийським ВРЕР УДАІ при УМВС України.

Варто зазначити, що вартість такого вантажного авто 20-26 тис доларів.

Проте журналісти «Вільне.ІНФО» перевірили вказані автівки за номерними знаками і з‘ясували, що вантажівки знаходяться далеко не в Коломиї.

З липня 2015 року майже всі вантажні автомобілі Любомира Жупанського знаходяться в м.Одеса, де їх використовують для перевезення вантажів.

За інформацією сайту «Вантажний автотранспорт» п‘ять вантажівок знаходяться у компанії «Наум», яка надає послуги з перевезення великогабаритних та будівельних матеріалів. Ця інформація підтверджується і на сайті цієї компанії в розділі «Кран-маніпулятор».

Вантажні авто такої ж моделі – Mersedes-Benz Atego, такого ж кольору та з такими ж номерними знаками, які зазначені на сайті компанії «Наум», належать Любомиру Жупанському.

На сайті цієї компанії у розділі «Наші проекти» можна переконатися, що техніка активно використовується і продавати її ніхто не має наміру. Наразі на сайтах з продажу авто журналістам не вдалося знайти оголошення про продаж такий вантажівок.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Наум», за інформацією аналітичної платформи «YouControl», зареєстрована у липні 2015 року в м.Одеса. Власник та керівник фірми є Микола Наумович. Основний вид діяльності компанії – вантажний автомобільний транспорт.

Фінанси

Згідно фінансових показників аналітичної платформи «YouControl» фірма «Наум» у 2016 році заробила біля 2,5 млн гривень, а чистий прибуток становив 190 тис грн. Але у наступному 2017 році фірма заробила вже вдвічі більше – 5,5 млн грн, а чистий прибуток становив 490 тис грн.

Фінансовий аналіз показує, що ТОВ «Наум» за 2017 рік має зростання прибутку на 160,95%.

Доволі стабільний і перспективний бізнес. Особливо, коли отримуєш «чорний нал» без сплати будь яких податків. Важко повірити в те, що Любомир Жупанський надав свої вантажівки в безкоштовне користування.

В цій історії обурює те, що екс-секретар Любомир Жупанський, який також є депутатом Коломийської міськради від партії БПП і на цих президентських виборах очолює штаб Петра Порошенка в Коломиї, 2,5 роки отримував чималу заробітну плату, яка йшла йому з податків коломиян – 109,2 тис грн у 2016 році, 151,3 тис грн у 2017 році та 158,0 тис грн за перше півріччя 2018 року. Але в той самий час організував бізнес, ухиляючись від податків, отримуючи при цьому чималий дохід.

Після мова

“Моя чесна, виважена, принципова і справедлива позиція не подобалась тим, які вважають Коломию своєю вотчиною і способом для збагачення”, – прокоментував своє звільнення Любомир Жупанський у липні 2018.

Що тут додати.

Редакція «Вільне.ІНФО» сподівається, що Державна фіскальна служба України зверне увагу на дані подані в цьому матеріалі.

Автор: Євген Гапич

Related Posts