Spread the love

Присутність місії ОБСЕ на Західній Україні вже мало кого дивує. За інформацією моніторингової місії ОБСЄ в Україні представники цієї організації на Прикарпатті лише спостерігають за демонстраціями, пікетами та станом справ у сфері прав людини.

«Презентація проводиться з метою розповісти, що ми можемо робити згідно наших повноважень, а що – ні. Такі самі дії проводяться  і в інших областях. На Івано-Франківщині ми вже неодноразово зустрічались з владою, активістами, студентами. Ми моніторимо ситуацію і подаємо звіти з безпеки від часу заснування місії три роки тому. Всього в Україні є десять місій ОБСЄ”, – розповів у травні 2017 року Марко Кірсшбаум, в.о. керівника місії ОБСЄ у Франківську.

Не дивною була поява спостерігачів ОБСЄ в м.Коломиї у жовтні 2017 року, які прибули моніторити чергове протистояння між представниками різних конфесій за стародавній храм Благовіщення Пречистої Діви Марії.

Нагадаємо, з червня 2017 року тривала суперечка між представниками різних конфесій: греко-католики заявляють, що церква була надана православним у тимчасове користування ще 1989 року до часу, поки їхня церковна громада не збудує власного храму. Православні ж сприймають ці заяви як «утиски православія» і тепер сайти московського патріархату й телеканали РФ рясніють криками про «рейдерське захоплення церкви» та інші подібні речі. До резонансної події долучилися атовці, громадські активісти і прості прихожани різних парафій. Зараз на приміщення Благовіщенської церкви претендує і УПЦ КП, і УАПЦ (автокефальна).

Але поза увагою ЗМІ та громади залишився один цікавий факт.

Провал агента

У листопаді 2017 року Служба безпеки України повідомила про затримання жителя Дніпра, який видавав себе за співробітника Організації з безпеки і співробітництва в Європі. При ньому було виявлено фальшиве посвідчення  співробітника ОБСЄ.

«З’ясовано, що він використовував посвідчення для прикриття своєї злочинної діяльності і вільного пересування  територією України. Співробітники спецслужби затримали зловмисника в

м. Новомосковськ в його автомобілі. Наразі правоохоронці встановлюють походження підробленого документа і коло осіб, причетних до злочину», – йдеться в повідомленні.

В подальшому речниця СБУ Олена Гітлянська заявила, що це звичайний кримінальний елемент, який купив собі за 1,5 тисячі доларів підроблене посвідчення і СБУ з‘ясовує, хто надрукував фальшивий документ.

Цікавим є те, що в Коломиї саме під час вищезгаданих подій один із присутніх пред‘явив аналогічне посвідчення, представившись спостерігачем ОБСЄ.

Чи дійсно це було фальшиве посвідчення спостерігача ОБСЄ?

Досить важко перевірити справжність посвідчення спостерігача ОБСЄ, не маючи в наявності оригіналу  документу цієї організації. Проте,  журналістам вдалося ідентифікувати особу, яка представилася представником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Юрій Полуектов, як зазначено в посвідченні, є мешканцем м.Києва.  У 2002, 2007 та 2012 роках балотувався до Верховної Ради України. Під час виборів 2012 року за Юрія Полуектова активно агітував настоятель Ольгинської церкви УПЦ МП протоієрей Всеволод Рибчинський.

Цікавим фактом у біографії протоієрея Всеволода Рибчинського є те, що у 1981 році він закінчив Московську духовну семінарію, а у 1990 році – Московську духовну академію.

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Юрій Полуектов є засновником та керівником Міжнародної благодійної організації «Міжнародний духовний центр «Преображення», створена 2006 року. Саме ця благодійна організація у 2011 році, за інформацією російського інформагенства та офіційного сайту Наталії Вітренко, увійшла до складу Координаційної ради ВГО «Інтернаціональна Росія» в м.Києві разом з Козацькою українською партією, партією «Київська Русь», Центром структурного розвитку «Кремлівська стратегія» та Всеукраїнським об‘єднанням російських співвітчизників.

Духовним наставником МБО «Міжнародний духовний центр «Преображення» є Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, який також входить до керівного складу благодійного фонду.

Митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин (Адам Іванович Маркевич) УПЦ МП також отримав духовну освіту в Московській духовній семінарії (1973 р.) та Московській духовній академії (1982 р). 1990 року був призначений настоятелем новоствореної Ольгинської парафії, а з 1996 року – головою Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України.

Основним проектом програми МБО «Міжнародний духовний центр «Преображення» є «Хід ікон церквами Української Православної Церкви (МП) по всій Україні».

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Юрій Полуектов разом з луганчанином Олексієм Анісімовим є засновниками ГО «Міжнародне козаче об‘єднання область війська Донського», яке створено у вересні 2013 року. Також за адресою реєстрації Юрія Полуектова у м.Київ Деснянський району на просп. Лісовий зареєстрована ще одна громадська організація – філія «Міжнародна дипломатична духовна академія «Громадська організація «Міжнародна дипломатична місія «Організація безпеки спільноти Європи» засновником якої є Громадська організація «Міжнародна дипломатична місія «Організація безпеки спільноти Європи» або скорочено ГО «ОБСЄ», як зазначено в Реєстрі юридичних осіб.

Цікавим фактом є те, що в посвідченні Юрія Полуектова та у затриманого в Дніпрі окрім скороченої назви організації «OSCE» (ОБСЕ – укр.) також вказана повна – «International Diplomatic Mission «International Diplomatic Spiritual Academy», яка з англійської перекладається як «Міжнародна дипломатична місія «Міжнародна дипломатична духовна академія» і таку назву має філія ГО «ОБСЄ», яка зареєстрована за місцем реєстрації Полуектова.

Хто створив клон ОБСЄ?

Громадська організація «Міжнародна дипломатична місія «Організація безпеки спільноти Європи» (ГО «ОБСЄ») була створена у вересні 2015 року, згідно інформації аналітичної платформи «YouControl». Засновниками ГО є кияни Олександр Колос та Вячеслав Буденко, а також білоцерківець Владислав Павловський.

Громадська організація «ОБСЄ» має 209 філій та представництв по всій Україні, з яких 107 офіційно зареєстровано в Міністерстві Юстиції України.

Цікавим є те, що найбільше філій зареєстровано у Івано-Франківській області: Івано-Франківська обласна та міська філії, Богородчанська, Галицька, Рогатинська, Тисменицька,  Городенська районні філії, Яремчанська, Галицька, Коломийська міська філія та Богородчанська селищна.

Президент місії ГО «ОБСЄ» Владислав Павловський, як і Юрій Полуектов, у 2007 році балотувався до Верховної Ради Україні від Блоку партії пенсіонерів України.

У почесних президентах ГО «ОБСЄ» значиться Віктор Палій – генерал-полковник Збройних сил України та колишній начальник Головного управління розвідки України. До лютого 2017 року він був головою Громадської ради при Міністерстві оборони України. Тепер разом із Владиславом Павловським вони є членами Громадської ради при МО України. Також в цю раду входить ще один член правління ГО «ОБСЄ» Сергій Куртян.

У 2013 році Віктор Палій приймав активну участь в проведенні Міжнародного молодіжного збору військово-патріотичних організацій «Союз Наследников Победы 2013–2015» в м.Одеса, організаторами якого є російські громадські організації Регіональний громадський рух підтримки захисників Батьківщини «Доблесть Вітчизни» та Федерація військового багатоборства «Русь».

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Віктор Палій є також керівником громадської спілки «Всеукраїнський союз громадських об’єднань учасників бойових дій, антитерористичної операції, ветеранів військової служби та правоохоронних органів» (Всеукраїнський Союз). Івано-Франківське обласне представництво ГС «Всеукраїнський Союз» зареєстровано за тією ж адресою, що і Івано-Франківська міська та обласна філії ГО «ОБСЄ» – м.Івано-Франківськ, вул.Довженка, 1.

Ще одним почесним президентом  ГО «ОБСЄ» є Анатолій Рахановський – народний депутат України 2-го, 3-го та 4-го скликань від Автономної Республіки Крим. На виборах-2006 до Верховної Ради України балотувався від партії «Відродження», де  більшість депутатів— колишні члени Партії регіонів, які голосували за так звані «закони про диктатуру».

У 2014 році  Всеукраїнське громадське об’єднання «Союз громадських організацій – «Народна рада» за представництва Анатолія Раханського підтримало «Відкрите звернення до Президента України Порошенка П. О. громадських організацій-учасників об’єднання «За мир, громадську злагоду та народовладдя в Україні», яке підготував «Український вибір» Віктора Медведчука.

В цьому зверненні автори називають АТО братовбивчою війною та говорять, що державною владою суспільству нав’язується диктатура правового нігілізму та насильства, ігноруються Конституція і законодавчі норми.

Варто зазначити, що у грудні 2012 року МБО «Міжнародний духовний центр «Преображення» Юрія Полуектова став офіційним партнером громадського руху «Український вибір», підписавши договір про партнерство та співпрацю з лідером цього руху Віктором Медведчуком.

Кремлівські куратори

З 2010 року в Росії існує центр із назвою «Кремлівська стратегія». Правильна назва цієї організації говорить сама за себе: «Автономна некомерційна організація «Центр сприяння структурного розвитку державних економічних програм та національних проектів «Кремлівська стратегія».

«Своїм головним завданням Центр «Кремлівська стратегія» бачить створення передавального (між державно-владними структурами і суспільством) механізму з метою консолідації та активізації громадських сил, створення повномасштабної громадської думки щодо підтримки роботи Президента РФ, його Адміністрації та Уряду Російської Федерації у справі реалізації національних проектів і довгострокових планів комплексного розвитку країни на період до 2020 року», – як зазначено на сайті цієї структури.

Було б помилкою вважати, що подібна організація може існувати в РФ автономно від її керівництва і без належної «уваги», а тим паче без патронату ФСБ.

Керівником цієї організації із центром в Росії та філіалами в Україні та Білорусі є громадянин Росії Вадим Мінгальов. У 2011 році він був одним із організаторів та учасників заходів, що мали на меті агітувати українців до вступу у Митний простір. Зокрема розголосу набула участь українських козаків у цих відверто проросійських заходах під назвою «Единому славянскому казачеству — Единое Таможенное пространство». Крім цього, Вадим Мінгальов постійно перебував в тренді на засіданнях «Українського вибору» пана Медведчука, активно доводячи, що Україна повинна відмовитись від угоди про асоціацію із ЄС та якомога швидше вступити у Митний союз.

На сайті центру «Кремлівська Стратегія» вказано, що його представництво в Україні знаходиться за адресою: м.Київ, Харківське шосе, 160, тел.+380445620003, а її керівником є Ямненко М.І. Крім цього,  Ямненко виступає також в ролі «Вице-президента Центра «Кремлевская стратегия» по делам казачества». Саме Михайло Ямненко є одним із фігурантів активного втягування України у Митний союз, а також має статус отаман-президента «Міжнародної академії козацтва».

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» за тією ж адресою, де знаходиться український офіс «Кремлівської стратегії» зареєстровано громадська організація «Козацька община».

Одним із засновників ГО «Козацька община», яка зареєстрована у грудні 2015 р., є Олександр Костюк. Він також є керівником цієї організації.

2011 року керівником  Центру «Кремлівська стратегія» Вадимом Мінгальовим було вручено орден Дмитра Донського Олександру Костюку за внесок у справу приєднання України до Митного союзу.

Як вдалось встановити журналістам «Західний Фронт», у 2016 році «кремлівський представник» Михайло Ямненко виписує рекомендаційного листа на ВГО «Соборне Гетьманське Козацтво» в особі Гетьмана Костюка Олександра Володимировича для участі у діяльності робочих груп Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття Громадської ради при Міністерстві культури України.

Отож стає ясно, що М.Ямненко з «Кремлівською стратегією» активно цікавляться дуже гострим та вразливим на сьогодні питанням життєдіяльності національних меншин в Україні, яка є штучно актуалізованим російською владою та проросійськими силами в Україні. До речі, питанням життєдіяльності національних меншин в Україні також активно цікавляться спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ). З цією метою «козаки» делегують до громадської ради при Мінкультури свою особу – О.Костюка. Між іншим, 30 травня 2016 року протоколом № 15 Малої козацької Ради останнього делеговано до ГР при Мінкульті.

Того ж самого Олександра Костюка ми бачимо у списках Громадської ради при Міністерстві оборони України, який є Головою комітету громадської ради при Міністерстві оборони України з питань резерву. Тобто особа, скажімо так, «дуже близька» до російських неурядових організацій має можливість впливати на державні оборонні питання,  більше того – є координатором процесів об’єднання в Україні всіх національно-патріотичних сил та козачих формувань.

Цікавим фактом є те, що за адресою: м.Київ, Харківське шосе, 160, де зареєстрована ГО «Козацька община», зареєстрована філія «Академії громадського самоврядування» ГО «Міжнародної дипломатичної місії «ОБСЄ», співвласником та керівником якої є вже відомий нам Владислав Павловський. Також за цією адресою зареєстрована ГО «Організація ветеранів і пенсіонерів України».

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» співзасновниками організації «Організація ветеранів і пенсіонерів України» є Владислав Павловський – президент ГО «ОБСЄ» та Олександр Костюк – керівник ГО «Козацька община».

Отже, ГО «Міжнародна дипломатична місія «ОБСЕ» (ГО «ОБСЄ») створена та використовується, очевидно, російською стороною для дискредитації міжнародної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Замість епілогу

«Відносно ОБСЄ… Днями – це, до речі, свідоцтво ролі ОБСЄ – мирний план, який Україна все-таки довела, що вона його дотримується, і цей мирний план руйнує не Україна… Так ось, днями була просто інформаційна спецоперація для того, щоб показати, що ОБСЄ виконувала якусь іншу роль (на Донбасі – Ред). Дивна ситуація: спочатку Росія грала в ОБСЄ, тому що там великий вплив Росії, а в той момент, коли всім стало очевидно, що ця гра ні до чого не призводить, вже намагається дискредитувати ОБСЄ, роботу тут », – заявив заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий.

Автор: Євген Гапич

Related Posts