Шанхай із присмаком Відня

Spread the love

З квітня в Коломиї стартував сезон «Літні майданчики». Проте коломийська влада заявила, що незаконно встановлені літні тераси будуть зносити, а підприємців – штрафувати. Цю відповідальну місію влада Коломиї поклала на Муніципальну інспекцію міста. Загалом з 2015 року Коломийська міськрада видала 20 дозволів на встановлення тимчасових споруд – літніх майданчиків. Хто потрапив в поле зору Муніципальної інспекції – досліджували журналісти «Вільне.ІНФО»

Показовий виступ

Перший літній майданчик, який потрапив в поле зору працівників коломийської муніципальної інспекції, розташований на просп. Чорновола, що біля кафе «Галерея» (раніше «Мальва»).

Це досить популярний заклад громадського харчування. 2016 року його власник Микола Копильців отримав відповідні дозволи і встановив поряд зі своїм закладом невеликий літній майданчик – 9,6 м.кв. У 2017 році він вирішує розширити площу літньої тераси майже вдвічі, частина якої заступає на пішохідну зону проспекту. Саме це і привернуло увагу коломийських муніципалів.

Після декількох попереджень про усунення порушень відділ архітектури та містобудування у квітні 2017 року скасовує виданий дозвіл на тимчасову споруду – літній майданчик біля кафе «Мальва», що не зупиняє власника кафе надалі встановлювати терасу.

Згодом, у травні 2017 року, представники муніципальної інспекції, разом з комунальниками та поліцією роблять спробу демонтажу літньої тераси. Щоправда, справа виявляється не з легких. Працівниці та власники приміщення обурені таким рішенням влади і стають на його захист. Проте після кількагодинних перемовин знаходять компроміс – літній майданчик біля кафе «Галерея» власник частково демонтує та приведе до норм попередньо наданого дозволу.

«Цукерня» з присмаком гіркоти.

Одним з найулюбленіших місць провести свій відпочинок за філіжанкою кави та посмакувати справжні солодощі фірмової випічки для коломиян та гостей міста стала цукерня «Імпреза», що розташована на вул. Театральна, 40/1.

Це кафе-кондитерська розпочало свою роботу 2007 р. Згодом власниця закладу Марія Романюк встановлює поряд з кафе літню терасу – столики зі стільцями під парасолями. Проте вже у 2013 році літня тераса переростає у добротну дерев‘яну споруду, щоправда з відповідними дозволами, але не без порушень.

Цікавим є те, що згідно інформації Державного земельного кадастру площа земельної ділянки, де розташований літній майданчик кафе «Імпреза» Марії Романюк, становить 122 м.кв., а ось встановлена тимчасова споруда займає на кілька квадратів більше – 129,3 м.кв. Саме ці зайві метри «літнього майданчика», який працює цілий рік, частково захоплюють сусідню приватну земельну ділянку Остапа Перевізника, який з 2013 року змушений відстоювати в судах право на власну землю.

Паспорт прив‘язки, який є дозволом на встановлення літнього майданчика, був виданий у квітні 2013 році начальником управління архітектури, містобудування та капітального будівництва Юрієм Процюком.

Нагадаємо, Юрій Процюк був головним архітектором м.Коломиї з 2012 по 2014 роки, якого запросив голова міста Ігор Слюзар зі Львова. У 2013 році в Коломиї розгорівся черговий скандал – прокуратура Івано-Франківської області «викрила» чергових хабарників у Коломийській міській раді. За інформацією прес-служби обласної прокуратури перший заступник міського голови Тарас Яворський, домовившись з головним архітектором міста Юрієм Процюком, за погодження дозвільних документів на розміщення торговельних точок у Коломиї вимагали гроші. За кожну торгову точку посадовці вимагали сплатити по 10 тисяч гривень. Проте, з роками кримінальну справу закрили за відсутністю складу злочину.

Цікавим є те, що у 2016 році відділ архітектури та містобудування не зважаючи на скарги Остапа Перевізника та судові процеси щодо його частково захопленої земельної ділянки власницею кафе «Імпреза» Марією Романюк продовжує дозвіл на розміщення літнього майданчику біля цього кафе «Імпреза» аж до 2019 року.

«Ми не можемо призупинити дію дозволу без звернення з відділу муніципальної інспекції», – коротко прокоментував дану ситуацію в.о. начальника відділу архітектури та містобудування Коломийської міськради Андрій Колісник.

Зауважимо, що нещодавно працівники муніципальної дружини провели планову перевірку літнього майданчика біля кафе «Імпреза». Тож чекаємо на висновки.

Коломийський Шанхай.

Ларьки, кіоски, МАФи, будки і будиночки. Як тільки не величають тимчасові споруди в Україні. Фаст-фуд з шаурмою та кебабом, пивні літні площадки та дитячі атракціони заполонили площу біля торгового комплексу «Водолій», який розташований напроти  музею «Писанка». Ну чим не малий Шанхай?!

Вперше навести порядок на площі біля торгового комплексу працівники муніципальної інспекції спробували у 2016 році. Спробували, але не змогли.

«Ми виписали протоколи на підприємців, які без дозволів встановили тимчасові споруди біля «Водолію» та зобов‘язали їх або оформити дозволи, або забрати споруди. Проте з‘ясувалося, що ті підприємці лише суборендатори. Тому юристи власника землі в суді змогли скасувати всі наші протоколи. Шукаємо інші шляхи вирішення проблеми», – пояснив начальник відділу муніципальної інспекції Василь Кузьмин.

Земельну ділянку біля торгового комплексу «Водолій» Коломийська міська рада передала на 49 років в оренду фірмі «Аліна і К». Згідно інформації аналітичної системи «YouControl» одним з власником фірми є Михайло Юзюк, а керівником фірми – його син Андрій. На виборах 2010 року Михайло та Андрій Юзюки балотувалися до Коломийської міської ради від «Партії регіонів». Також, як пам’ятаєте, в період 1988-1990 роках Михайло Юзюк був головою міста Коломиї.

Цікавим є те, що у 2016 році за позовом Коломийської об’єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківський окружний адміністративний суд зобов‘язав стягнути з фірми «Аліна і К» в дохід бюджету податковий борг в сумі 120 тис. гривень внаслідок несплати орендної плати за землю в період з січня 2015 до лютого 2016 рр.

Варто зазначити, що згідно інформації аналітичної системи «YouControl» станом на 1 травня 2017 року фірма «Аліна і К» все ще має податковий борг в сумі 124 тис.грн.

«Усі споруди, на які власники не мають документів, будуть демонтовані!» – Богдан Федорук.

Заступник міського голови Богдан Федорук стверджує, що спочатку недобросовісних підприємців попереджають, якщо ті не реагують – будуть вдаватися до більш радикальних дій.

Про інші літні і не зовсім літні майданчики, які «прикрашають» Коломию, читайте у наступних номерах «Вільне. Преса».

Related Posts