У кого найдорожчий борщ для школярів на Прикарпатті?

Spread the love

«Середня вартість овочів «борщового набору» у Івано-Франківській області становить 44 гривні 15 копійок», – про це йдеться у статті «Наші Гроші», яка проаналізувала  понад 12 тисяч закупівель, що були оприлюднені в системі «Прозорро» в грудні-квітні 2019-2020 року.

«Борщовий набір» – це набір, до якого по кілограму покладено моркву, картоплю, цибулю, буряк та капусту. П’ять основних овочів, які закуповували для шкіл та дитсадків.

Найдорожче овочі для «борщового набору» на Прикарпатті для освітніх закладів закупив Тлумацький ДНЗ «Сонечко». Ціна їхнього набору становить 52,01 грн, як дослідили журналісти «Вільне.ІНФО». Тлумацький ДНЗ «Сонечко» провів неконкурентні закупівлі, укладені на допорогові суми без торгів.

Найдешевше, за відкритими торгами, закупив відділ освіти і науки Бурштинської міської ради – 31,20 грн.

Не зважаючи на те, що управління освіти Коломийської міської ради провело відкриті торги з купівлі овочів, «борщовий набір» для коломийських освітніх закладів склав 49 гривень 90 копійок. Отже, управління освіти Коломийської міської ради радо посіло друге місце з найдорожчим «борщовим набором», не зважаючи на проведення відкритих торгів.

Зазначимо, начальником управління освіти Коломийської міської ради є Любомир Бордун.

Друге місце з найдешевшого «борщового набору» на Прикарпатті очолили ДНЗ Калуської міської ради – «Червона шапочка» та «Росинка». Незважаючи на те, що вони провели закупівлі без торгів (допорогові суми), ціна їхнього набору склала 33,50 грн.

Овочі

Буряк в зазначений період в середньому закуповували по 7,32 грн/кг.

Найдорожче буряк закупив ЗДО “Сонечко” Загвіздянської сільради ОТГ Тисменицького району ІФ області – 10,00 грн/кг у ФОП Василишин Марії Данилівни. Найдешевше – відділ освіти і науки Бурштинської міської ради, який придбала у Фермерського господарства Ревера В.Г. по 5,40 грн/кг.

Управління освіти Коломийської міської ради придбало буряк у ФОП Менів Наталія Юріївна за ціною 7,50 гривень за кілограм.

Капусту у грудні-квітні для освітніх закладів на Прикарпатті закуповували в середньому по 7,72 грн/кг.

Найдорожчу закупівлю капусти зробило управління освіти Коломийської міської ради у тієї ж Менів Наталії Юріївни – 11,50 грн/кг. Найдешевшу закупівлю провів ДНЗ (ясла-садок) “Росинка” Калуської міської ради ІФ області, придбавши капусту у  Фермерського господарства “Фортуна” по 4,95 гривні за кілограм.

Картоплю найдорожче придбав Комунальний ЗДО № 1 “Ластів‘ятко” Вовчинецької сільради Івано-Франківської міськради у ФОП Тичковської Юлії Миколаївни за 14,00 грн/кг при середній ціні у цей період по 11,35 грн/кг.

Трішки дешевше, по 13,80 гривень за кілограм, картоплю для потреб освітніх закладів Коломиї придбало Управління освіти Коломийської міської ради у ПП «Степан Мельничук».

Найдешевшу картоплю закупив відділ освіти і науки Бурштинської міської ради у Фермерського Господарства “Дадіва” – 7,98 грн/кг.

Середня ціна на моркву у грудні-квітні становила 7,22 грн/кг.

Проте,  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) “Росинка” Калуської міської ради ІФ області придбав її за 3,99 грн/кг у Фермерського господарства «Фортуна», що найдешевше від усіх розглянутих закупівель.  Найдорожче сплатив за моркву ЗДО “Сонечко” Загвіздянської сільради ОТГ Тисменицького району ІФ області – 10,00 грн/кг. Моркву придбали у ФОП Василишин Марія Данилівна.

За цибулю в цей період у середньому платили по 8,49 грн/кг.

Найдорожчу закупівлю зробив, знову ж таки, ЗДО “Сонечко” Загвіздянської сільради ОТГ Тисменицького району – 12,00 грн/кг. Товар постачала та ж ФОП Василишин Марія Данилівна.

Найдешевше цибулю придбала Бурштинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Бурштинської міської ради Івано-Франківської області – 5,64 грн/кг. Овочі закупили у фермерського господарства «Дадіва».

Управління освіти Коломийської міськради закуповувала цибулю знову ж у ФОП Менів Наталія Юріївна по 9,60 гривні за кілограм.

Хто така ФОП Менів Наталія Юріївна?

За інформацією аналітичної платформи “YouControl” Наталія Менів є мешканкою Коломиї. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля.

З 2016 року управління освіти Коломийської міської ради закупило у Наталії Менів продуктів харчування на загальну суму понад 1,64 млн грн.

Контактні номери телефонів які вказує Наталія Менів у тендерних пропозиціях належать також іншим особам та фірмам, які теж поставляють харчову продукцію для управління освіти Коломийської міської ради.
Стаціонарний номер телефону +380343350082 у своїх контактних даних на тендерних пропозиціях вказує ТОВ «Заготпромторг» та фірма «Квілт».
ТОВ «Заготпромторг» та фірма «Квілт» прописані за однією адресою – Івано-Франківська обл., Коломийський р-н, С. Нижній Вербіж, вул. Дружби, буд. 20. Кінцевим бенефіціарним власником цих фірм є Тарас Кирничук.

Загалом управління освіти Коломийської міської ради закупило у цих фірм продуктів харчування на суму понад 18 млн грн.
Мобільні номери телефоні +380673425366 та +380676713409 у своїх тендерних пропозиціях, як контактні дані, вказують також підприємці Любов, Тетяна, Василь, Тарас Кирничуки та Микола Ковбаснюк.

З 2016 року родина Кирничуків та Микола Ковбаснюк разом поставили харчових продуктів управлінню освіти Коломиї на суму понад 6,2 млн грн.

З 2016 року вказані фірми та підприємці є фактично основними постачальниками продуктів харчування в освітні заклади Коломиї, які закуповує управління освіти Коломийської міської ради. Тому не варто дивуватися чому в коломийських навчальних закладах майже найдорожчий «борщовий набір».

Варто прочитати: Чорна бухгалтерія коломийських шкільних їдалень.

Автор: Євген Гапич

Related Posts