Успіх Володимира Тарновецького. Бухгалтер

Spread the love

Володимир Тарновецький – депутат, чиновник, вчитель математики та підприємець. Депутат Коломийської міської ради IV (2002-2006) та V (2006-2010) скликань. З квітня 2006 по жовтень 2015 року заступник міського голови Коломиї з економічних питань.

Статки екс-чиновника

З 1975 по 1978 Володимир Тарновецький працював вчителем математики восьмирічної школи с. Куткір Буського району Львівської області. У 1978-1979 роках заступник директора середньої школи № 1 с. Красне Буського району Львівської області, а з 1979 по 1980 заступник директора школи-інтернату м. Буськ Львівської області.

Потім служба в Радянській Армії.

З 1982 по 2005 рік був вихователем‚ заступником директора‚ вчителем математики у Коломийській гімназії ім. М.Грушевського.

У квітні 2006 року зайняв посаду заступника міського голови Коломийської міської ради, на якій перебував до листопада 2015 року.

Володимир Тарновецький є співзасновником громадської організації «Прозора Коломия» та ГОФК «Коломия».

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Володимир Тарновецький володіє 4-ма земельними ділянками та 4-ма об‘єктами нерухомості, один з яких – житловий будинок на 291 кв.м.

Дружина Володимира Оксана Тарновецька володіє однією земельною ділянкою, та житловим будинком на понад 350 кв.м. Також вона володіє автомобілем Subaru Outback 2007 року випуску. До 2014 року вона володіла корпоративними правами на загальну суму 1,17 млн грн.

За оцінкою ріелторів житловий будинок з землею, який належить Володимиру Тарновецькому, коштує понад 80 тис доларів США, а Оксани Тарновецької понад 110 тис доларів США.

Варто зазначити, що дружина Володимира Тарновецького також працює вчителем.

Одну з земельних ділянок на 8 соток, яка знаходиться за адресою Львівська,7 у м.Коломия, де побудований житловий будинок, Володимир Тарновецький отримав у квітні 2005 року. Тоді депутати Коломийської міської ради прийняли рішення №1549 передати у власність цю земельну ділянку Тарновецькому для будівництва житлових будинків, яка на той час належала громаді міста. Саме тоді він був депутатом Коломийської міської ради.

Земельну ділянку Тарновецький отримав безкоштовно, але звідки взялися кошти на зведення будинку? Тим більше, що пізніше дружина також придбала земельну ділянку по вул. Родини Крушельницьких 1, а з 2009 року почала зводити будинок. На той час, з квітня 2006 року, Володимир Тарновецький вже займав посаду заступника міського голови з економічних питань м.Коломиї.

Бухгалтер

У 2003 році простий вчитель Коломийської гімназії ім. М.Грушевського Володимир Тарновецький стає співзасновником коломийської фірми ВКФ «Тріумф» та вносить у статутний капітал 343 тис грн, а це понад 64 тис американських доларів. У 2005 році він збільшує свій розмір внеску у статутний фонд до 385 тис грн ($72 тис). Роком пізніше він виходить зі складу засновників фірми «Тріумф» але заходить його дружина і вносить вже 700 тис грн у статутний фонд цієї фірми. До кінця 2015 року її розмір статутного капіталу у фірмі «Тріумф» зріс до 1,092 млн грн. У 2016 році вони вийшла зі складу засновників.

Директором фірми ВКФ «Тріумф» з 1998 року майже завжди був Олександр Мензатюк – депутат Коломийської міської ради у 2010-2015 роках від партії «Удар». Від цієї ж партії у 2010 році до Коломийської міської ради потрапив і Володимир Тарновецький, який потім був вдруге призначений заступником міського голови Коломиї.

Проте залишається питання звідки родина вчителів взяла чималі кошти аби їх вкласти у бізнес?

«На ті часи – дев‘яності часи, початок двох тисячних років я працював на двох роботах. Не тільки в гімназії, де зарплата була в переводі десь приблизно 250 умовних одиниць, але я працював ще головним бухгалтером в одній серйозній фірмі, де я получав від 600 до 700 та 800 доларів щомісячно… Ну то не секрет, де я працював, то фірма «Грамар». І офіційно працював, і податки сплачував. І приблизно половина тієї суми це були мої збереження, а половину суми мій рідний брат позичів. Він в Америці з 99-го року. Як рідний брат мені позичів… А дружина, то я буду питати в неї. Має сестри, має серйозну родину. Може помогли їй. Різні варіанти можуть бути. Я не пам‘ятаю так зразу. Не можу зараз сказати», – прокоментував журналістам «Вільне.ІНФО» походження грошей Володимир Тарновецький.

Можливо, що Володимир Тарновецький все ж таки сумарно отримував у гімназії 250 американських доларів щомісячно – офіційна зарплата, додаткові заняття з учнями або ж він мав біля 100-та годин викладання. Скоріш за все він не оговорився. Але за даними Пенсійного фонду України середньомісячна заробітна плата вчителя у 1999 році становила 151 грн, а в кінці 2000 року 296,26 грн, а це біля 55 доларів США. Та і не тільки вчителя.

Проте Володимир Тарновецький забув, що у тому ж 2003 році він став засновником фірми «Електрон» зі статутним внеском у 84,5 тис грн (15,8 тис доларів). Пізніше, у 2006 році, він вибув із засновників але зайшла дружина з таким самим розміром статутного капіталу. У 2011 році співзасновниками фірми «Електрон» стали Оксана Тарновецька та Мирослав Ласійчук зі статутними внесками по 110 тис грнМирослав Ласійчук був депутатом Коломийської міської ради у 2002-2006, 2006-2010 та 2010-2015 роках.

Також у 2005 році Тарновецький стає співзасновником у фірмі «Базиспродукт», де розмір його внеску у статутний капітал становить 9,8 тис грн. Пізніше він вийде зі складу засновників, а у 2010 році його місце займе дружина Оксана разом з Олександром Мензатюком. Розмір статутного внеску Оксани Тарновецької становить 289,8 тис грн.

Отже, за 2003-2005 роки Володимир Тарновецький вклав у три фірми майже 90 тис американських доларів.

Цікавим є те, що свою трудову діяльність у фірмі «Грамар» він не зазначив ні у трудовій книжці, ні у біографії.

Схоже на те, що Володимир Тарновецький був досить професійним головним бухгалтером фірми «Грамар» адже працював без відповідної освіти. Освіту бухгалтера-економіста він здобув лише у 2004 році.

Також цікавим є те, що з 2000 по 2019 рік ця фірма ні разу не сплатила податок на прибуток, бо постійно була збиткова. У 2000 році фірма «Грамар» працювала зі збитком у 130-140 тис грн, за інформацією аналітичної платформи «YouControl». Станом на кінець 2002 року збиток фірми вже становив 350-360 тис грн.

Власником фірми «Грамар» є Ігор Грабовецький та Тарас Мар‘янський, вже покійний.

Ігор Гробовецький є також власником ще 12-ти фірм, з яких ДП “Автоколона 2222” ВАТ “Івано-Франківськ” займається збором та вивезенням сміття у Івано-Франківську, ПП “Радіостудія “Сяйво” та ПП “Телерадіокомпанія “НТК” є медіа ресурсами.

Цікавим є факт, що Ігор Грабовецький родинно пов‘язаний з Оксаною Тарновецькою.

Також важливо зазначити, що у 2004 році Володимир Тарновецький отримав ліцензію займатися ліквідацією підприємств. З 2005 року Тарновецький був призначений ліквідатором як арбітражний керуючий на 12 підприємствах, три з яких були комунальними підприємствами Коломийської міської ради – КВП «Каблучок», ДТКП «Комісійний» та КДКВП «Прут-Меблі».

«Якщо говорити про владу, то правильним рішенням за першу каденцію Ігоря Слюзара було реанімувати окремі комунальні підприємства, які було розпродано і знищено. Для міста вигідніше працювати з ними, ніж із приватними структурами», – з інтерв‘ю Володимира Тарновецького газеті «Галицький кореспондент» у 2015 році.

Як бачимо Тарновецький забуває не тільки де взяв гроші на фірми, а ще й те, що він ліквідував три комунальні підприємства.

Інвесторошукач

У 2011 році Коломийська міська рада повідомляла, що на стадії реалізації перебувають важливі інвестиційні проекти: будівництво деревообробного заводу австрійською фірмою «Швайгофер-хольц», будівництво сміттєпереробного заводу за спільним австро-українським проектом та розміщення біоенергетичної установки  з виробництва електричної та теплової енергії.

Також шукали інвестора для будівництва овочесховища та виробництва навантажувачів на ВАТ «Коломиясільмаш».

За інвестиційну діяльність у Коломийській міській раді відповідав тоді Володимир Тарновецький…

Володимир Тарновецький пішов з посади заступникам міського голови Коломиї у листопаді 2015 року, а за ним пішли і нереалізовані інвестиційні проекти.

Автор: Євген Гапич

Related Posts